MAZUR PRZEGRYWA Z WICELIDEREM

• 12.04.2017, 13:09
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu zaległej szesnastej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi Spójnia Gdynia pokonała MKS Mazur Sierpc 34:18 (15:7). Równoległe zwycięstwo GKS Żukowo nad WKS Śląsk Wrocław mocno zmniejszyło szanse sierpczan na utrzymanie się w I lidze.

Ostatni weekend był teoretycznie wolnym od gier dla piłkarzy ręcznych występujących w grupie A – I ligi. Niektórzy rozgrywali jednak mecze zaległe, a inni już awansem spotkania z 22 kwietnia czy nawet już z maja.

7:1 i po meczu

W meczach rozgrywanych awansem Sokół Kościerzyna zremisował 26:26 ze Śląskiem Wrocław, co dla sytuacji w tabeli nie miało praktycznie żadnego znaczenia. O wiele istotniejszy dla sierpczan i całego układu tabeli był mecz GKS Żukowo ze Śląskiem Wrocław. Minimalna wygrana 32:31 mocno przybliżyła żukowian do utrzymania się w I lidze, a skomplikowała życie Grunwaldowi Poznań i głównie Mazurowi Sierpc. Podopieczni Marka Listkowskiego mieli w ten weekend bardzo trudne zadanie, bo rozgrywali mecz zaległy (z 18 lutego) ze Spójnią Gdynia, czyli wiceliderem i głównym kandydatem do awansu do PGNiG Superligi. Już w 12. minucie tego meczu gospodarze prowadzili 4:1, grając bardzo dobrze w obronie i całkiem skutecznie w ataku. Sierpczanie podjęli rękawicę i dwie minuty później prawie odrobili straty (5:4). Niestety gdynianie jeszcze mocniej podkręcili tempo, pokazując swoje wysokie aspiracje. Wygrali kolejne 13 minut 7:1 i w 27. minucie prowadzili już 12:5. W tym momencie było już praktycznie po meczu. Ostatecznie Spójnia wygrała pierwszą połowę 15:7, a trener sierpczan mógł dokonać zmian w składzie, wprowadzając na parkiet rezerwowych.

Trudna sytuacja

W 43. minucie spotkania gospodarze osiągnęli bardzo wysoką przewagę piętnastu bramek (25:10), którą utrzymali do ostatniej syreny tego meczu. Spójnia wygrała 34:18 i traci już tylko punkt do lidera z Gorzowa Wielkopolskiego, a ma w zapasie jeszcze dwa mecze zaległe. Jeśli chodzi o sierpczan, to ich aktualna sytuacja jest bardzo trudna. Nawet zwycięstwa na własnym parkiecie nad Wisłą II Płock i Realem Astromalem Leszno nie gwarantują im utrzymanie w I lidze. Teraz sierpczan już po Świętach Wielkanocnych  czeka trudny wyjazd do Kościerzyny (22 kwietnia). U siebie podopieczni Marka Listkowskiego zagrają dopiero 26 kwietnia (środa, 18:00) z Wisłą II Płock. Póki co, wszystkich kibicom tak piłki ręcznej, piłki nożnej, jak i innych dyscyplin uprawianych w naszych mieście i powiecie w imieniu redakcji sportowej Kuriera Sierpeckiego życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.