SZACH I MAT W SIERPCU

  • 12.04.2017, 13:14
  • Radek
SZACH I MAT W SIERPCU
O szachach można mówić wiele. To sport, który został uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dyscyplinę sportu. Sierpecki memoriał miał dużą rangę. Przyjechali arcymistrz szachowy oraz mistrz międzynarodowy. Być może zostaną oni idolami sierpeckiej młodzieży, która dzielnie walczyła w memoriale. Przecież uczyć trzeba się od najlepszych.

Na ogólnopolski memoriał szachowy im. ks. Ludomira Lissowskiego zaprosili Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu, burmistrz miasta Sierpca, Parafia Farna w Sierpcu a także Centrum Kultury i Sztuki. Szachy to gra wymagająca taktycznego i strategicznego myślenia. Za kolebkę tej gry uznawane są Indie. Aktualnym mistrzem świata w szachach jest Norweg Magnus Carlsen, który w 2016 roku w Nowym Jorku wygrał 9:7 po dogrywce z Ukraińcem, reprezentantem Rosji od 2009 roku Siergiejem Kariakinem. Magnus współpracował z wieloletnim mistrzem świata Garrim Kasparowem. W szachy można grać z przeciwnikiem, można z komputerem. Miłośnicy tej gry przybyli do Sierpca. W Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zjawiło się 53 zawodników. Było bardzo ciekawie. Bo musi być ciekawie, skoro przyjeżdżają arcymistrz szachowy czy mistrz międzynarodowy. Takie osobowości podnoszą rangę imprezy. Memoriał zwyciężył arcymistrz szachowy Mirosław Grabarczyk, który już w latach 90. należał do ścisłej czołówki polskich szachistów. Reprezentował Polskę na drużynowych mistrzostwach Europy. Posiada w swoim dorobku medale mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął mistrz międzynarodowy z Ukrainy Petro Golubka, który na turniej przyjechał prosto ze Lwowa. Trzecie miejsce wywalczył Jarosław Paprocki z Bydgoszczy. Jan Szymański (TKKF „Kubuś” Sierpc) obronił tytuł „najlepszego sierpczanina”. Najlepszym z powiatu sierpeckiego okazał się rościszewianin Kamil Borkowski (TKKF „Kubuś” Sierpc). W turnieju zagrała też młodzież. Na trzecim miejscu w kategorii gimnazja uplasował się Mateusz Kędzierski. Jednak uznanie należy się także pozostałym sierpeckim juniorom. Świetnie zagrali: Bartosz Urbański, Emilia Urbańska (V miejsce na 16 uczestników w kategorii szkoły podstawowe), Izabela Babecka, Kinga Kowalkowska, Oliwia Kowalkowska, Przemysław Poleszczuk.

- Dziękujemy burmistrzowi miasta oraz księdzu dziekanowi za pomoc w organizacji memoriału. Dziękujemy firmom, które ufundowały atrakcyjne nagrody (Hollywood Textile Sernice, Agencja Ochrony Huzar i PHU Motopol). Dziękujemy Bistro & Sushi Samurai oraz Piekarni K. Zieliński za dostarczone smakołyki do turniejowego bufetu. Podziękowania należą się również Centrum Kultury i Sztuki za udostępnienie sali oraz sędziemu klasy państwowej panu Pawłowi Flakowi za sprawne przeprowadzenie zawodów. Na dziewiąty już memoriał zapraszamy za rok – mówił Dariusz Jackowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sierpcu.

Radek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe