7 OSÓB RANNYCH

  • 19.04.2017, 13:30 (aktualizacja 28.04.2017 11:21)
  • SK
7 OSÓB RANNYCH
Trzy wypadki drogowe, w których rannych zostało 7 osób, oraz trzy kolizje drogowe - to bilans wielkanocnego weekendu na drogach powiatu sierpeckiego.

Podczas 4 dni wzmożonych działań (14-17 kwietnia) ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym policjanci zatrzymali 2 osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu. Podczas piątkowych działań Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego policjanci ujawnili 9 wykroczeń popełnionych przez pieszych.
Do pierwszego wypadku drogowego doszło w piątek 14 kwietnia przed godziną 8.00 w miejscowości Dębowo. Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia na miejscu wstępnie ustalili, że 27-letni kierujący samochodem bmw, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowanie, doprowadził do zderzenia z 21-letnim kierującym oplem astrą. Po zderzeniu samochody wypadły z drogi, zatrzymując się na pobliskim polu. Ranny w wyniku zdarzenia kierowca opla przewieziony został na obserwację do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
O drugim ze zdarzeń dyżurny KPP Sierpc został poinformowany  przez operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w wielkanocną niedzielę 16 kwietnia tuż po godzinie 21.00. Ze zgłoszenia wynikało, że zderzyły się dwa samochody osobowe i  w pojeździe są zakleszczone osoby. Policjanci obsługujący zdarzenie ustalili wstępnie, że na wiadukcie kolejowym w Mieszakach, na drodze krajowej nr 10 kierująca oplem astrą 27-letnia kobieta poruszająca się w stronę Sierpca z bliżej nieokreślonej przyczyny uderzyła w metalową barierkę ochronną wiaduktu znajdującą się po prawej stronie drogi,  po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku 33-letnim kierującym vw golfem. W wyniku czołowego zderzenia ranne zostały wszystkie osoby podróżujące obydwoma samochodami: 33-letni kierujący golfem i przewożona 33-letnia pasażerka wraz z 4-letnim dzieckiem oraz 27-letnia kierująca oplem wraz z przewożonym 31-letnim pasażerem. Wszyscy ranni uczestnicy tego zdarzenia zostali przetransportowani do płockiego szpitala na dalsze badania i leczenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi.
Kilka godzin później, w poniedziałek 17 kwietnia, przed godziną 5.00 na krajowej dziesiątce w Borkowie Kościelnym doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem z udziałem osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na nieoświetlonym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym 41-letni kierujący ciężarową scanią, jadąc w strona Sierpca, najechał na 30-letniego pieszego nie posiadającego elementów odblaskowych poruszającego się prawym pasem ruchu. Ranny w wyniku zderzenia z ciężarowym autem pieszy został przetransportowany karetką pogotowia do płockiego szpitala na dalsze badania i leczenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast u pieszego podczas badania stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Bliższe okoliczności wszystkich zdarzeń będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe