„DRZEWA BYWAJĄ PIĘKNIEJSZE OD LUDZI”

  • 26.04.2017, 12:37 (aktualizacja 08.05.2017 12:39)
  • SK
„DRZEWA BYWAJĄ PIĘKNIEJSZE OD LUDZI” PDDMS
Barbara Kosmowska, laureatka konkursów literackich, odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną, by spotkać się z zarówno dorosłymi, jak i młodszymi czytelnikami.

Filolożka, pisarka, autorka wielu książek na stałe mieszka i pracuje w Bytowie. Do Sierpca przyjechała na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Barbara Kosmowska jest autorką kilku powieści, które zdobyły prestiżowe wyróżnienia. Należy do nich miedzy innymi książka „Teren prywatny”, nazywana najbardziej kobiecą powieścią autorki, i która przyniosła jej popularność. Pisarka jest laureatką pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones”. Jej powieść dla nastolatków pod tytułem „Buda” została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003. „Pozłacana rybka” przyniosła Barbarze Kosmowskiej I Nagrodę w Konkursie Literackim im. Astryd Lindgren i nagrodę Książka Roku 2007.

SK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe