MŁODZICY MAZURA POKONALI WISŁĘ PŁOCK

• 2.05.2017, 11:33
  • Mariusz Turalski
Drużyna młodzików MKS Mazur Sierpc rozegrała spotkanie ostatniej czternastej kolejki II fazy rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Sierpczanie sensacyjnie pokonali na wyjeździe jedną z najlepszych drużyn w kraju - SKF Wisła I Płock 27:26 (12:13).

Płocczanie to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, ale podopieczni Waldemara Frydrychowicza już nie jeden raz udowadniali, że żaden przeciwnik im niestraszny. Tym razem młodzicy Mazura udali się do Płocka na ostatni mecz sezonu, by zmierzyć się z czołową drużyną kraju  w tej kategorii wiekowej.

Rewelacyjny początek

Mecz z faworyzowaną Wisłą I Płock ułożył się bardzo dobrze w wykonaniu sierpczan już od  pierwszych minut. Dobrze prezentowali się skrzydłowy sierpczan Kamil Mroczkowski oraz rozgrywający Mateusz Okoński, którzy nie czuli respektu przed medalistami MP w wielu kategoriach wiekowych. Po 13 minutach Mazur prowadził sensacyjnie aż 9:3!! Potem zaprawieni w bojach w kraju i zagranicą młodzi wiślacy zaczęli odrabiać straty. Gra sierpczan zacięła się, a rywale wygrali kolejny fragment meczu 9:3. Było więc 12:12, a jedynym zawodnikiem, który w tym trudnym momencie zdobywał bramki dla zespołu z Sierpca był Jakub Frydrychowicz.

Zimna krew

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wisły 13:12, co musiało być sporym szokiem dla sierpczan, którzy kapitalnie rozpoczęli ten mecz. Druga połowa to walka bramka za bramkę. Jakuba Frydrychowicza w ataku wspierali Kamil Mroczkowski oraz Jakub Ozdarski. W bramce świetnymi interwencjami popisywał się Jakub Biegalski. Na cztery minuty przed końcem Mazur znów prowadził. Tym razem 26:23. Gospodarze ponownie chcieli odrobić straty, ale zimna krew i dwie bramki w samej końcówce zdobyte przez Mateusza Gołębiewskiego dały sierpczanom prestiżową wygrana na parkiecie w Płocku, co często się nie zdarza.

Czwarte miejsce na Mazowszu

Dobra gra podopiecznych Waldemara Frydrychowicza w pierwszej fazie rozgrywek zaowocowała awansem z grupy II do czołowej ósemki województwa mazowieckiego. Ten sukces nie zadowalał zawodników i sztabu szkoleniowego. Wielkim marzeniem sztabu szkoleniowego i młodych szczypiornistów był udział w fazie centralnej MP Młodzików, ale do tego droga była naprawdę trudna i kręta. Należało zająć miejsce w czołowej dwójce grupy, co przy tak wymagających rywalach nie było prostym zadaniem. Ostatecznie sierpczanie dzielnie walczyli do końca i ostatecznie uplasowali się na wysokim czwartym miejscu na Mazowszu. Należy to uznać za sukces tej zdolnej młodzieży i jej sztabu szkoleniowego.

wyniki i skład

SKF WISŁA I PŁOCK – MKS MAZUR SIERPC

26:27 (13:12)

Mazur: Biegalski Jakub – Mroczkowski Kamil 5, Paciuszkiewicz Dominik 1, Laskowski Adam 1, Okoński Mateusz, Frydrychowicz Jakub 9, Ozdarski Jakub 2, Wąsicki Miłosz 2, Kępiński Dawid 1, Kęsicki Miłosz 2, Gołebiewski Mateusz 4.