PODSUMOWANIE "MAJOWEGO WEEKENDU”

  • 10.05.2017, 12:30
  • Opr. SK
PODSUMOWANIE "MAJOWEGO WEEKENDU”
Dwa wypadki drogowe, w których ranne zostały 3 osoby oraz siedem kolizji drogowych- to bilans majowego weekendu na drogach powiatu sierpeckiego.

Podczas 6 dni wzmożonych działań ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym policjanci zatrzymali 9 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu, w tym 8 kierujących pojazdami silnikowymi. Do pierwszego wypadku drogowego doszło w piątek 28 kwietnia, po godzinie 17.00 w Stropkowie w obrębie skrzyżowania krajowej dziesiątki z drogą wojewódzką nr 561. Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia na miejscu wstępnie ustalili, że 25-letni kierujący BMW,  wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowanie, doprowadził do zderzenia z 48-letnim  kierującym toyotą yaris poruszającym się po drodze z pierwszeństwem. W wyniku zderzenia ranny został pasażer toyoty, który  z obrażeniami ciała został przewieziony do płockiego szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce dzień później 29 kwietnia, po godzinie 22.00 w miejscowości Mieszczk. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierujący motorowerem wskutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w barierę mostu na rzece Sierpienicy. W wyniku zderzenia z przeszkodą ranny został 24-letni pasażer motoroweru. Został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala na dalsze leczenie. Kierujący pojazdem, który po zdarzeniu oddalił się z miejsca wypadku, został zatrzymany następnego dnia. Był pod wpływem alkoholu. Czy kierował pojazdem w momencie zdarzenia, wykaże badanie pobranej krwi.
Bliższe okoliczności wszystkich zdarzeń będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

Opr. SK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe