W ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA

  • 10.05.2017, 13:03 (aktualizacja 17.05.2017 13:05)
  • Opr. Red
W ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA PDDMS
Mieszkańcy Sierpca 2 maja w sposób rekreacyjno-sportowy obchodzili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie 3 maja odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny w 226 rocznicę Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Święto flagi narodowej rozpoczęła część oficjalna. Mieszkańcy, którzy przybyli tego dnia przed Centrum Kultury i Sztuki, wysłuchali hymnu narodowego oraz hejnału Sierpca, a następnie okolicznościowego przemówienia wygłoszonego przez zastępcę burmistrza panią Ewę Leszczyńską, po czym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawiej ubraną osobę w barwy narodowe. Na zakończenie tej części obchodów dyrektor Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Michał Weber wykonał wspólną fotografię sierpczan. Druga część Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej poświęcona była grom i zabawom na Jeziórkach. Przeprowadzono wiele konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. quiz o „Puchar Dobrego Patrioty”, konkurs rysowania kredą na chodniku oraz turnieje sportowe. Podczas imprezy każdy mógł własnoręcznie ozdobić gipsowego orzełka.

Z kolei 3 maja w kościele parafialnym pw. św. Wita, Modesta i Krescencji  odprawiono mszę świętą upamiętniającą 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, jak również mieszkańcy. Mszę św. koncelebrował ks. dziekan Andrzej Więckowski, który w trakcie kazania zaznaczył, że obchodzone święto jest świadectwem wiary naszych przodków, którzy nie wstydzili się jej i nie wahali łączyć z nią swoich losów podczas trudnych zmagań i walki o niepodległość w czasach niewoli, powstań, wojen…

Opr. Red

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe