Pomóżmy bezdomnym i samotnym osobom przetrwać zbliżającą się zimę

  • 6.12.2017, 08:12
  • IP
Pomóżmy bezdomnym i samotnym osobom przetrwać zbliżającą się zimę
Zbliżający się okres zimowy to pora roku szczególnie trudna dla bezdomnych oraz osób starszych zamieszkujących samotnie, które w rzeczywistości są skazane tylko na siebie.

Apelujemy do Państwa. Nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych, którzy w chłodne dni oraz mroźne noce przebywają bez dachu nad głową. 
Zwracajmy również uwagę na osoby, których zachowanie wskazuje, że znajdują się pod działaniem alkoholu i przebywając na dworze, są narażone na wychłodzenie lub zamarznięcie. Pamiętajmy, że nie możemy obok nich obojętnie przechodzić.   Zatrzymajmy się i zapytajmy, czy osoba nie potrzebuje pomocy. 
Pamiętajmy także o osobach starszych i chorych zamieszkujących samotnie. W ramach sąsiedztwa odwiedźmy ich i  zapytajmy, czy dobrze się czują, czy w ich mieszkaniu jest ciepło. Niestety, często zdarzają się przypadki, że pozostawione bez opieki osoby umierają z zimna we własnych domach. 
Liczymy na pomoc z Państwa strony. Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy bezdomnym i osobom samotnym przetrwać zimę. 
Jeśli jesteście zaniepokojeni sytuacją osoby bezdomnej lub samotnej, poinformujcie o tym Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Informacje o takich osobach przekażcie również Waszym dzielnicowym. 
Pamiętajmy. 
Jeden wykonany telefon na numery alarmowe 997 lub 112 może uratować osobę przed zamarznięciem.

IP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe