5-lecie Szkoły Tańca Art-Dance

  • 13.12.2017, 09:25 (aktualizacja 03.01.2018 09:30)
  • (katia)
5-lecie Szkoły Tańca Art-Dance
Przez 4 dni w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki trwały pokazy tańca kids-dance, hip-hop, sportowego tańca towarzyskiego oraz uczniów szkół podstawowych w wykonaniu uczestników zajęć szkoły Art-Dance założonej i prowadzonej przez Adriana Kowalskiego.

Szkoła tańca Art- Dance powstała w 2012 roku w Sierpcu. Od tego czasu rozpoczęła się przygoda tancerzy różnych stylów tanecznych, którzy dziś rozwijają swoją pasję pod skrzydłami szkoły. Jej misją było i jest działanie na rzecz popularyzacji tańca w celu odkrywania lepszego i zdrowszego siebie. Ogromne zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych z Sierpca pozwoliło na sukcesywny rozwój Art- Dance, odkrywając bogaty świat pasji do tańca. Tworzone były nowe grupy sportowe tańca towarzyskiego, nowoczesnego oraz tańca dla dorosłych. W kolejnych latach otwarto szkołę Art-Dance Żuromin w 2014 roku i Art-Dance Rypin w 2015, oraz nawiązano  współpracę z ponad 20 szkołami podstawowymi w województwie mazowieckim i kujawsko-pomorskim. 
Aktualnie równolegle w trzech miastach rozwija się oferta sportowego tańca towarzyskiego, hip-hopu, tańca dla dorosłych oraz przygotowania tanecznego dla dzieci od 4. roku życia. Art-Dance organizuje również gale świąteczne, a także gale tańca przyciągające nie tylko miłośników tańca, ale również gwiazdy ekranu, bale dla dorosłych, wyjazdy wakacyjne połączone z nauką tańca, obozy taneczne dla dzieci i młodzieży połączone z wypoczynkiem. Sieć szkół Art-Dance jest organizatorem prestiżowego cyklu zawodów ogólnopolskich Grand Prix Polski w sportowym tańcu towarzyskim, ma również na swoim koncie organizację wielu turniejów tańca w Sierpcu i Rypinie. Art-Dance był również organizatorem w 2016 roku klasyfikacji do pucharu świata i Europy w sportowym tańcu towarzyskim. 
Jak podkreśla założyciel szkoły Adrian Kowalski „siedem dni w tygodniu zespół Art-Dance pracuje nad sukcesem szkoły, dzieląc się z uczniami wiedzą, zaangażowaniem, ale również pasją, dążeniem do celu. Dziś, po 5 latach działalności, do szkoły uczęszcza ponad 80 par sportowych tańca towarzyskiego, a także setki tancerzy hip-hop, kids dance i miłośników tańca dla dorosłych”.
W trakcie pokazów zaprezentowały się pary taneczne oraz grupy z Sierpca, Tłuchowa, Żuromina, Rypina, Szczutowa, Bieżunia, Sosnowa, Skępego, Jeżewa i wielu innych miasteczek i wsi, w których Art-Dance prowadzi zajęcia, zarówno w swoich siedzibach, jak i współpracujących szkołach podstawowych. To ogromne przedsięwzięcie, nie tylko logistyczne ale również artystyczne, zostało zaprezentowane na bardzo wysokim poziomie. Piękna muzyka, świetnie przygotowani tancerze, ciekawe aranżacje taneczne, to wszystko sprawiło, że każdy dzień był niezwykłym pokazem umiejętności dzieci i młodzieży, a także ciężkiej pracy instruktorów.
Największe emocje wzbudziła sobotnia Gala prowadzona przez Paulinę Biernat i Rafała Maseraka. Prowadzący z niezwykłą lekkością, humorem i świetnym kontaktem z publicznością poprowadzili trwającą dwie godziny Galę. Nie zabrakło podziękowań - również dla „Kuriera Sierpeckiego” i Telewizji Kablowej Sierpc, które objęły to wydarzenie swoim patronatem. Zwieńczeniem Gali był występ Sary Girgis - uczestniczki programu telewizyjnego „The Voice of Poland”, która wystąpiła dla gości również podczas bankietu odbywającego się w Foyer CKiSz-u.

(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe