Przeciwdziałania alkoholizmowi oraz przemocy w rodzinie

  • 27.12.2017, 11:05
  • opr. red.
Przeciwdziałania alkoholizmowi oraz przemocy w rodzinie
Z początkiem grudnia z inicjatywą przeprowadzenia wspólnych działań wystąpiła do sierpeckiej komendy Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii działająca przy Urzędzie Miasta Sierpca.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii działająca  przy Urzędzie Miasta Sierpca  przekazała do sierpeckiej komendy broszury zawierające podstawowe informacje z zakresu przeciwdziałania przemocy oraz alkoholizmowi, przeznaczone dla rodzin  funkcjonujących na terenie Sierpca i borykających się z takimi problemami. Broszury będące cennym źródłem wiedzy dla rodzin z problemami alkoholowymi  oraz osób doznających przemocy trafiły już do dzielnicowych, którzy w ramach podejmowanych interwencji  będą przekazywać osobom pokrzywdzonym powyższe materiały.
Inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi to ustawowe zadanie należące nie tylko do Policji, ale również zagadnienie pozostające w kompetencjach  władz samorządowych.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe