3–osobowa rodzina bez dachu nad głową

  • 10.01.2018, 10:26 (aktualizacja 17.01.2018 10:29)
  • SK
3–osobowa rodzina bez dachu nad głową
W nocy 31 grudnia 2017 roku około godziny 2 nad ranem w miejscowości Zakrzewo gmina Gozdowo w wyniku pożaru 3- osobowa rodzina straciła dom i wszystko, co w nim się znajdowało. W ostatniej chwili uciekli z płonącego budynku.

Przybyły na miejsce pierwszy zastęp straży pożarnej ustalił, że pali się budynek mieszkalny jednorodzinny, obiekt w całości objęty był pożarem, a osoby zamieszkujące znajdowały się poza budynkiem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek, oraz odłączeniu przez zakład energetyczny napięcia na napowietrznej linii energetycznej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia kolejnych sił wsparcia podano w sumie w natarciu cztery prądy wody w celu ugaszenia pożaru. Po zlokalizowaniu pożaru pozostałości konstrukcji budynku częściowo rozebrano i przelano wodą w celu dotarcia do zarzewi ognia. 
Wraz z końcem roku trzyosobowa rodzina, tj. małżeństwo z małym dzieckiem, została pozbawione własnego dachu nad głową i całego dorobku. Jak poinformował redakcję rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sierpcu, małżeństwo zamieszkujące spalony budynek w noc tragedii otrzymało schronienie u rodziców. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej. Małżeństwu z trzyletnią córką z pomocą przyszli sołtys wsi - radny Robert Rzeszotarski, oraz przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Ratkowski. Ponadto w pomoc zaangażowało się również Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Gozdowo.
-„Postanowiłem zaangażować szerszą grupę społeczną, wykorzystując internet, ale również i inne organizacje, łącznie z programami telewizyjnymi czy TPD Płock, każda dobra dusza się liczy. Post o tragedii dotarł do ponad 60 tys. osób, a udostępnień było ponad 450, mamy nadzieję, że nie pozostawimy naszych mieszkańców samych sobie. Z darczyńców, np. pani Monika z Płocka przekazała 2 walizki ubrań, w bardzo dobrym  stanie, przeczytała post z  FB , a wyjeżdża za granicę”- powiedział Kazimierz Zywer, przewodniczący SGWGG.
Obecnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy, by rodzina mogła stanąć na nogi i wybudować nowy dom. Pieniądze można wpłacać na zrzutka.pl. Każda forma pomocy się liczy. Można wesprzeć rodzinę, darując jej zbędne materiały budowlane lub inne rzeczy konieczne do życia.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
reneta
reneta 7.03.2018, 11:01
Komornik nie jest wszechwładny, obowiązują go procedury i prawo a postępowania egzekucyjne najczęściej są nieefektywne http://komornicy-opinie.pl/moz… i to całkowicie.
czytelnik
czytelnik 17.01.2018, 13:55
To co wypisujecie jest tragiczne i śmieszne zarazem... Droga redakcjo jeśli już piszecie o czymś to gorąca prośba BĄDŹCIE RZETELNI. Podstawowa sprawa, nawet nie wysililiście się na tyle żeby sprawdzić informacje. Miejscowość w której doszło do opisanego pożaru to ZAKRZEWKO a nie Zakrzewo, w dzisiejszych czasach takie informacje nie są trudne do sprawdzenia... Wstyd! Odnosząc się jeszcze do treści artykułu, dobrze że nagłaśniacie sprawę, dzięki temu może trafi to do szerszego grona osób i przyczyni się do skuteczniejszej pomocy rodzinie. Ale jedna prośba! Nie mieszajcie w to polityki i nie promujcie nikogo na ludzkiej krzywdzie! Pisanie o pomocy radnych i SGWGG jest nie na miejscu. Owszem Sołtysi okolicznych wsi stanęli na wysokości zadania i zorganizowali sprawnie zbiórkę pieniędzy. Jednak jeśli chodzi o radnych... Poza założeniem konta nie wykazali innych inicjatyw.. Siedzą na stołkach i czekają nie wiadomo na co... A nie jest tajemnicą że w gminie istnieje specjalny fundusz w przypadku takich kryzysowych sytuacji... Dlaczego w takim razie gdzie są te pieniądze i dlaczego nie zostały jeszcze rozdysponowane dla pokrzywdzonej rodziny. Najlepiej jest przypisać pomoc komuś kto nawet nie był na miejscu zdarzenia... Co do SGWGG- jeśli zaangażowaniem nazywamy udostępnienie linku i postów na FB do zbiórki którą zresztą utworzyła najbliższa rodzina poszkodowanych, to dlaczego nie wymienicie wszystkich użytkowników FB który ten link udostępnili na swoich kontach... Pisanie o "Pani Monice z Płocka która przekazała ubrania" jest śmieszne bo gdyby redakcja zagłębiła się chociaż trochę w temat a nie publikowała to co ktoś jej podetknie pod nos, wiedziała by że takich "Pań Monik" znalazło się o wiele więcej... I chwała tym ludziom którzy w jakiś sposób okazało serce. Podsumowując: Droga Redakcjo zajmijcie się faktyczną pomocą i nagłaśnianiem sprawy dla dobra pokrzywdzonej rodziny a nie promocją osób które rzekomo pomagają... Bo jeśli ktoś faktycznie pomaga to anonimowo i z dobroci serca a nie z chęci zaistnienia i czerpania z tego korzyści medialnych...
Ponawiam także apel to innych czytelników, kto tylko może prosimy o pomoc. Każda złotówka się liczy, trzeba przecież zbudować nowy dom dla tej rodziny!!!

Pozostałe