Zmuszali do zaciągnięcia pożyczki, pobili i zamknęli w bagażniku

  • 24.01.2018, 08:48
  • opr. SK
Zmuszali do zaciągnięcia pożyczki, pobili i zamknęli w bagażniku
Policjanci zatrzymali 4 osoby, które wspólnie dokonały szeregu przestępstw na osobie 30-letniego mężczyzny.

14 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że nieznane jej osoby kilka dni wcześniej pobiły jej syna. Kobieta powiedziała też, że został zabrany należący do syna samochód, a z mieszkania rzeczy i dokumenty. Kobieta dodała, że syn na skutek pobicia przez ostatnie dni przebywał w płockim szpitalu, poprzez co nie mógł wcześniej osobiście zgłosić sprawy na komendzie. Policjanci, którzy udali się do mieszkania pokrzywdzonego mężczyzny, potwierdzili powyższe informacje.
 Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że zdarzenie miało swój początek wieczorem w czwartek 11 stycznia. Wówczas do mieszkania 30-latka przyszła jego znajoma w towarzystwie dwóch mężczyzn. Podczas wizyty osoby wspólnie zaczęły nakłaniać mężczyznę do pobrania dla nich pożyczki, a gdy ten odmówił, zaczęli go bić i grozić pozbawieniem życia. Odwiedzający zabrali należący do niego telefon, notebook, dokumenty, po czym zmusili go do opuszczenia wraz z nimi mieszkania. Na zewnątrz dołączyła do nich jeszcze jedna kobieta.
 Wszyscy wsiedli do samochodu 30-latka i odjechali w kierunku miasta. Jeżdżąc po mieście, „znajomi” dalej namawiali mężczyznę do pobrania pożyczki. Gdy namowy nie przyniosły skutku, przewieźli go za miasto na parking przy lesie. Tam bili go po całym ciele, po czym zamknęli w bagażniku samochodu. Nie był to jednak koniec agresywnych zachowań czwórki napastników, bowiem po przewiezieniu 30-latka do mieszkania jednego z mężczyzn, ponownie go pobili. Następnego dnia mężczyzna złożył wnioski o pożyczki w kilku bankach, jednak pieniądze nie zostały mu przyznane. Dopiero gdy z własnego konta wypłacił oszczędności i przekazał je jednej z kobiet, swojej 41-letniej znajomej, został odwieziony do domu.
Po kilku godzinach mężczyzna poczuł się źle. Wezwał karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala. Całą historię opowiedział matce, która o tym fakcie powiadomiła Policję.
 
- „Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i jeszcze tego samego dnia cała czwórka została zatrzymana. W trakcie dalszej pracy sierpeckich śledczych na terenie miasta został odnaleziony samochód audi należący do pokrzywdzonego. Funkcjonariusze odzyskali także rzeczy i dokumenty zabrane z mieszkania pobitego mężczyzny. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim czterem zatrzymanym osobom zarzutów współdziałania w przestępstwach rozboju, wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności oraz przywłaszczenia dokumentów”- poinformował st.asp. Krzysztof Kosiorek, rzecznik prasowy KPP w Sierpcu.
W środę 17 stycznia sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Sierpcu i zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec 25-letniej kobiety oraz obydwu mężczyzn w wieku 26 i 32 lat. Czynności w tej sprawie trwają.

 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kalichlorek
kalichlorek 20.02.2018, 11:46
Obecnie to nie trzeba zmuszać, przez internet http://www.pozyczkowy.net/?p=5… na skradzione dane osobowe biorą. Ochrona danych osobowych jest w Polsce teoretyczna tylko. Ustawa owszem jest ale jej stosowanie kuleje jak i przestępczy handel danymi osobowymi i to najbardziej newralgicznymi. Uskuteczniają go między innymi pracownicy instytucji jak zwłaszcza ZUS, urzędnicy, funkcjonariusze publiczni.

Pozostałe