Na rzecz mieszkańców i miasta

  • 31.01.2018, 08:49 (aktualizacja 09.02.2018 09:00)
  • SK
Na rzecz mieszkańców i miasta SK
Gospodarze, tj. Jarosław Perzyński - Burmistrz Miasta Sierpca oraz Jerzy Stachurski - Przewodniczący Rady Miejskiej 27 stycznia w sali widowiskowej CKiSz-u podsumowali osiągnięcia minionego roku oraz podziękowali wszystkim za wkład i pracę na rzecz miasta i mieszkańców.

W cyklicznym spotkaniu noworocznym podsumowującym dokonania władz miejskich w 2017 roku udział wzięli między innymi: Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojciech Olejniczak - Poseł na Sejm, Aneta Goliat - Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, sierpeccy przedsiębiorcy. 
Jako pierwszy przemówił Jerzy Stachurski, który zaznaczył, że wszystkie zrealizowane inwestycje minionego roku to efekt dobrej współpracy Rady Miasta i Burmistrza. Dodał, że gospodarka miejska jest priorytetem, a jej podstawą są małe i średnie firmy, które tworzą przyszłość. Jerzy Stachurski powiedział, że dużym sukcesem ubiegłego roku są pozyskane środki zewnętrzne, o które miasto aplikowało. Ponadto Przewodniczący przytoczył najważniejsze inwestycje zrealizowane w 2017 roku oraz przybliżył te zaplanowane na rok bieżący. 
Tegoroczna prezentacja przygotowana przez Jarosława Perzyńskiego przebiegała z kolei w konwencji bajki, a poprzedziły ją następujące słowa:

 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Dawno, dawno temu, na północno - zachodnich rubieżach Mazowsza, za górami, za lasami, za siedmioma nizinami … bracia Sieprscy grodem swoim zarządzali.
Po Piliku i Wszeprawie w posiadanie go dostali. Drogi, młyny i browary z poddanymi budowali. Piwo, co nad Sierpienicą swój początek miało, na książęcych grodach Polski wszystkim bardzo smakowało.
Ni najazdy, ni zabory nie przerwały Miasta chwały, wręcz przeciwnie, wiatru w skrzydła wszelkie trudy dodawały... Teraz gród ten murem stoi i rozwija się wspaniale. Nowe widać inwestycje, drogi, parki i murale.
Od uliczek i chodników, po rabaty, sokolników. Miasto pięknie przystrojone, lodowiskiem wzbogacone.
Gdzie obecnie jest ściernisko, będzie jutro cud boisko, bo piłkarze Kasztelana czwartej ligi są już blisko.
Inwestorów namawiają, bezrobocie naprawiają, Nazwie Sierpc – Siedzibie Smaku – Dawną Rangę przywracają!

 

Przy wypełnionej po brzegi sali kinowej burmistrz, przy wykorzystaniu ekranu kinowego, omówił i przedstawił szczegółowo wszystkie inwestycje zrealizowane w minionym roku. Przypomniał imprezy plenerowe i konkursy, które miały miejsce. Omówił także współpracę z fundacjami i stowarzyszeniami. Na koniec zaprosił gości do obejrzenia filmu promującego Festiwal Smaków. Całość tegorocznego spotkania umiliły występy artystyczne. 

Dochody
Dochody miasta w 2017 roku zamknęły się kwotą ponad 69 mln złotych, wzrosły o kilka milionów w porównaniu z rokiem 2016, w którym wynosiły 66 mln złotych. Wydatki majątkowe w ubiegłym roku przekroczyły ponad 6 mln złotych. Na rok 2018 zaplanowano je w kwocie 12 814 629,95. Burmistrz zaznaczył, że druga połowa minionego roku nie była najlepsza dla branży budowlanej. 
Jarosław Perzyński omówił także inwestycje zaplanowane na ten rok, podając przy tym  ich wartość. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów ubiegłego roku i do rozpoczęcia inwestycji w tym roku. Zapewnił także o mających powstać w najbliższym czasie nowych miejscach pracy w Sierpcu, gdyż dalsze rozmowy w celu zwiększenia zatrudnienia w mieście i pozyskania inwestorów nadal są prowadzone. Wystąpienie zakończył podziękowaniem za całoroczną owocną współpracę Radzie Miejskiej oraz życzył wszystkim pomyślności w roku 2018.

SK

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe