Interpelacje i zapytania

  • 7.02.2018, 08:36
  • SK
Interpelacje i zapytania
Poza jednogłośnie podjętymi uchwałami radni na LI Sesji Rady Miejskiej Sierpca dużo uwagi poświęcili interpelacjom i zapytaniom skierowanym do Jarosława Perzyńskiego, burmistrza miasta.

Radnych interesowała sprawa wron na terenie miasta, nadal uprzykrzających życie jego mieszkańcom. Ile kosztowała miasto praca sokolnika i sokołów w 2017 roku. Radny Bartnicki poruszył temat modernizacji stadionu miejskiego, a dokładnie prosił o przedstawienie zaplanowanych etapów przebudowy oraz podanie terminów. Ponadto omówiono temat utrzymania czystości w mieście oraz godzin otwarcia i utrzymania lodowiska miejskiego. Radny Frydrychowicz w imieniu mieszkańców dopytywał o ul. Sikorskiego, a dokładnie o etap, na jakim znajdują się prace związane z wymianą instalacji wodociągowej. Krzysztof Skrzyński pochwalił miasto za jego wygląd w okresie świąt Bożego Narodzenia, podkreślił, że z roku na rok jest coraz lepiej, ale chciał wiedzieć, ile to miasto kosztuje.
Jarosław Perzyński na część pytań odpowiedział radnym podczas sesji. Zapewnił, że wrony w mieście są śledzone. Pojawiają się w godzinach porannych oraz około 15.00 lub 17.00, w trzech miejscach na terenie Sierpca, tj.: kościoła, okolic sądu i banku spółdzielczego. Na terenie miasta przebywają mniej więcej godzinę. Koszty związane z wysiedleniem ptaków z terenu Sierpca to około 50 tys. złotych, akcja trwa kilka miesięcy i zaangażowanych jest w nią kilka ptaków drapieżnych. Praca nad tym projektem potrwa jeszcze prawie dwa lata. Jarosław Perzyński poinformował, że  co do remontu ulicy Sikorskiego, to obecnie trwa podział działek, do końca czerwca ma nastąpić wymiana instalacji wodociągowej, zaś w lipcu rozpocznie się budowa. Inwestycja związana z oświetleniem miasta w okresie świat Bożego Narodzenia sięgnęła kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Większość z tych urządzeń wraca w kolejnym roku. Dość szczegółowo omówił prace związane z budową stadionu, którego modernizacja została przekazana wykonawcy. Zaprezentował radnym wizualizację budynku. Prace podzielono na dwa etapy. Etap związany z bieżnią oraz etap związany z murawą boiska. W najbliższych miesiącach burmistrz będzie występował o etap trzeci, czyli budynek MOSIR-u, który zostanie powiększony o jedno piętro. Pierwsze piętro będzie posiadało m.in. dwie szatnie z całym kompleksem, pomieszczenie dla władz klubu, pomieszczenia na sprzęt. Druga cześć budynku to miejsce rekreacyjne dla mieszkańców, toalety, oddzielne wejście dla sędziów, dwa pomieszczenia socjalne, węzeł cieplny. II piętro to dwa pomieszczenia dla MOSIR-u, pomieszczenie kuchenne, sala fitness lub na delikatne treningi, lekka siłownia około 100 m². Całość zajmie powierzchnię około 300 m². Zakończenie zaplanowano na wiosnę przyszłego roku, ale część piłkarsko- bieżniową zamierza się oddać do użytku w październiku tego roku. 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe