„COBY SIĘ NIE DZIAŁO, TEATR MUSI GRAĆ…”

  • 14.02.2018, 10:37 (aktualizacja 21.02.2018 10:47)
  • (katia)
„COBY SIĘ NIE DZIAŁO, TEATR MUSI GRAĆ…” Zdjęcia dzięki uprzejmości Jacka Stankiewicza
5 lutego w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się II Noworoczny Wieczór Teatralny, w którym uczestniczyły dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne działające w CKiSz-u. Na scenie sali widowiskowej zaprezentowały się zespoły: Tik-Tak, Pingwiny i Złodzieje Oklasków.

„Cieszymy się, że po raz drugi udało nam się zorganizować Wieczór Teatralny. Pomysł Wieczoru zrodził się w ubiegłym roku. Ponieważ grupy bardzo intensywnie pracują nad scenariuszami już od września, postanowiliśmy zrobić coś, aby mogły się zaprezentować szerszej publiczności. W zeszłym roku sala widowiskowa wypełniła się praktycznie do ostatnich miejsc, nie spodziewaliśmy się aż tak licznej publiczności. Tym bardziej upewniło nas to, że pomysł jest dobry i że w 2018 roku też zagramy - mówi prowadząca grupy Katarzyna Moskal. Ważne jest też, aby nasi młodzi artyści mogli się pokazać rodzicom, nauczycielom, koleżankom i kolegom, udowodnić, że ich ciężka praca i czas, który poświęcają na próby, nie idą na marne”.

We wrześniu każda z grup teatralnych wzięła do rąk nowe scenariusze i rozpoczęły się, często mozolne, próby, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. „Scenariusze są naprawdę różne i pochodzą z różnych źródeł - opowiada pani Kasia – sięgamy po gotowe scenariusze, które wyszukuję w Internecie, niekiedy proszę zaprzyjaźnionych autorów o zgodę na wykorzystanie ich tekstów, ale też piszę sama. Tak było i tym razem - dwa spośród scenariuszy powstały na podstawie tekstów poetyckich oraz dramatu. Grupa Tik- Tak zaprezentowała się w inscenizacji „Straszydełka” na podstawie wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej, Pingwiny zagrały spektakl „Pięć minut” Liliany Bardijewskiej, a Złodzieje Oklasków przedstawili  spektakl „Zamknij oczy, nic nie widać” napisany na podstawie dramatu Arthura Millera „Czarownice z Salem”.

Wszystkie grupy wypadły wspaniale, widać było ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży, profesjonalizm przygotowanych i zagranych ról. Wieczór był sporym przedsięwzięciem, stąd też, jak podkreślała pani Kasia, ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy wspomogli grupy w przygotowaniach i samym przebiegu spektakli, a szczególnie dyrektorowi CKiSz-u, pracownikom, rodzicom oraz młodzieży, która wsparła swoich kolegów i koleżanki.

(katia)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe