Juniorzy Mazura pokonali Warszawiankę

  • 21.02.2018, 09:05
  • Mariusz Turalski
Juniorzy Mazura pokonali Warszawiankę
Drużyna juniorów młodszych MKS Mazur Sierpc rozegrała spotkanie dziewiątej kolejki fazy finałowej grupy A - rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Sierpczanie na własnym parkiecie pokonali KS Warszawianka 29:23 (15:15).

Sam awans sierpczan do II fazy rozgrywek o mistrzostwo województwa, czyli de facto walka o miejsca 1-8 na Mazowszu, był sporym sukcesem tej drużyny. Teraz jednak przed podopiecznymi Waldemara Frydrychowicza poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej. W grupie A rywalizują m.in. mocne kadrowo Wisła I Płock, Wisła II Płock, Agrykola Warszawa, czy Wilanowia Warszawa, a każda z ośmiu ekip marzy, by być w najlepszej dwójce, która awansuje do ćwierćfinałów MP Juniorów Młodszych.  

Trudny mecz
Sierpczanie nie zdobyli w pierwszej fazie zbyt wielu punktów, dlatego nie maja już szans na awans do dalszych gier. Nie znaczy to jednak, że nasza zdolna drużyna nie chce w starciach z mocnymi rywalami sprawdzić swoich umiejętności, zdobyć nowych doświadczeń i przede wszystkim sprawić jakichś niespodzianek. Tak było w rywalizacji z Warszawianką. Ekipa ze stolicy dobrze rozpoczęła te zawody i po 11 minutach prowadziła 4:2. Potem za sprawą dobrej gry w obronie i świetnej postawy w tym meczu bramkarza Mazura Jakuba Nowakowskiego gospodarze powoli przejmowali inicjatywę. Znakomicie zarówno w pierwszej połowie, jak i w całym meczu prezentowali się Dominik Paciuszkiewicz (łącznie 8 bramek) oraz Kamil Mroczkowski (7 bramek). Byli bardzo skuteczni w ataku, co bardzo pomogło drużynie zwłaszcza w pierwszej, bardzo wyrównanej połowie, gdy prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Warto zauważyć, że dwie bramki przewagi zespół Mazura osiągnął dopiero w 26. minucie (13:11). Waleczni rywale nie zamierzali jednak rezygnować i do przerwy był remis 15:15.   

Powalczą o szóstkę
W drugiej połowie kluczowy był pierwszy kwadrans gry. Osiem bramek zdobytych do spółki przez tercet Jakub Malinowski, Adam Laskowski i Dominik Paciuszkiewicz dało naszej drużynie pewien „oddech”, bo w 45. minucie prowadziła 23:20. W ostatnim kwadrancie meczu o dobry wynik zadbali Jakub Nowakowski w bramce oraz szalejący na skrzydle Kamil Mroczkowski, trzy bramki z rzędu. Ostatecznie Mazur pokonał Warszawiankę 29:23 i zdobył pierwsze punkty w tej fazie rozgrywek. Patrząc na tabelę, liczymy, iż nasza drużyna włączy się jeszcze w walkę o czołową szóstkę ligi wojewódzkiej.          

wynik i skład
MKS MAZUR SIERPC 29:23 KS WARSZAWIANKA 
(15:15)
Mazur: Nowakowski Jakub, Biegalski Jakub – Mroczkowski Kamil 7, Paciuszkiewicz Dominik 8, Laskowski Adam 5, Okoński Mateusz, Frydrychowicz Jakub 2, Ozdarski Jakub,  Wąsicki Miłosz, Kępiński Dawid, Nowalski Dawid, Malinowski Jakub 5, Krzemiński Jakub, Tłusty Kamil 2, Mocki Mateusz, Kowalski Dominik.

 

TABELA 
Liga Wojewódzka Młodzików
Grupa A (o miejsca 1-8)
1. Agrykola Warszawa        10    30
2. SKF Wisła I Płock           10    24
3. Wilanowia Warszawa      10    18
4. SKF Wisła II Płock          10    17
5. Czarni Regimin               10    10
6. Warszawianka                10     9
7. Uniwersytet Radom         9      6
8. MKS Mazur Sierpc          9      3
 

Mariusz Turalski

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe