Kolizyjny piątek

  • 28.02.2018, 07:51
  • opr. SK
Kolizyjny piątek fot. SK
W piątek 23 lutego na terenie powiatu sierpeckiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych w Lipnikach i Bledzewku.

Do pierwszego ze zdarzeń drogowych  doszło około godziny 2.00 w nocy na drodze wojewódzkiej nr 541 w Lipnikach. Jadący wówczas kierujący ciężarowym manem wraz z naczepą na łuku drogi w prawo, wskutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze,  zjechał na lewe pobocze, a następnie do rowu, gdzie zderzył się z drzewem. Pomimo silnego zderzenia z przeszkodą 44-letni kierowca nie doznał obrażeń ciała.. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu, oraz przy pomocy pilarki do stali wykonano przez dach pojazdu dostęp do skrzynek z kurczakami, a następnie je wyładowano poza pojazd (wyładowano 528 skrzynek, w których znajdowało się 6336 sztuk kurczaka). Obiekt i mienie objęte działaniem ratowniczym przekazano kierowcy samochodu ciężarowego. Kierowca był trzeźwy. Za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat karny.
Drugie zdarzenie również miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 541, tym razem w Bledzewku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na łuku drogi w prawo kierujący osobową toyotą  z bliżej nieokreślonej przyczyny zjechał na lewą stronę drogi, gdzie uderzył w  przepust wodny, a następnie kierowany przez niego samochód dachował. Ciężko ranny 73-letni mężczyzna z urazem głowy został przetransportowany do płockiego szpitala. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. 
Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych, szczególnie w okresie zimowym. 

opr. SK

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe