Powołano komisję konkursową

  • 28.02.2018, 08:09
  • SK
Powołano komisję konkursową
Radni powiatowi spotkali się 22 lutego na XLIX Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu w Sierpcu. Głównym tematem posiedzenia były sprawy związane z budżetem oraz SPZZOZ w Sierpcu.

Radni podjęli uchwałę zmieniająca Uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu powiatu sierpeckiego na rok 2018 oraz uchwałę zmieniająca Uchwałę w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej powiatu sierpeckiego na lata 2018-2034. Podczas posiedzenia radni powołali też komisję konkursową do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora SPZZOZ w Sierpcu. W jej skład weszli Bogusława Lewandowska – przewodnicząca, oraz członkowie Grzegorz Ratkowski, Sławomir Olejniczak, Jarosław Ocicki, Szymon Głowacki, Krystyna Kozicka, Andrzej Cześnik. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia zarząd od momentu zwolnienia się stanowiska kierowniczego jest zobligowany po upływie dwóch miesięcy do ogłoszenia procedur konkursowych.
- „(…)Teraz zostanie przygotowany regulamin konkursowy, wszyscy członkowie komisji zostaną zapoznani z procedurami konkursowymi i będzie ogłaszony konkurs na dyrektora. Konkurs na dyrektora powinien być rozstrzygnięty do 22 kwietnia 2018 roku” – powiedział wicestarosta  Wojciech Rychter.
W grudniu ubiegłego roku Beata Bany, po roku pełnienia funkcji dyrektora SPZZOZ w Sierpcu, złożyła wypowiedzenie umowy o pracę. Po złożonej rezygnacji z pełnienia funkcji dyrektora szpitala w Sierpcu obowiązki te przejął Rafał Wiśniewski. Przypomnijmy, że w przypadku ostatniego konkursu na stanowisko dyrektora SPZZOZ w Sierpcu wpłynęły cztery oferty, z czego tylko trzy spełniały wymogi. Zapytaliśmy wicestarostę, czy zarząd w ogóle bierze pod uwagę brak chętnych do udziału w konkursie na to stanowisko.
-„Wiadomo, jaka jest sytuacja jeśli chodzi o służbę zdrowia. To trudny temat, ale wydaje mi się, że bądźmy optymistami, bo jednak potrzebny jest dyrektor, który będzie prowadził tę jednostkę. Jest to niezbędne, tym bardziej, że nasz szpital jest w sieci. Po prostu musi funkcjonować”- dodał Wojciech Rychter.

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe