Dzień Otwarty

  • 28.02.2018, 08:12 (aktualizacja 07.03.2018 08:16)
  • opr. SK
Dzień Otwarty
W sobotnie przedpołudnie 17 lutego z okazji „Dnia Otwartego” Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu gościła małych kandydatów na pierwszoklasistów i uczniów klas zerowych.

Wszyscy odwiedzający tego dnia mury szkoły mogli zobaczyć placówkę przyjazną uczniom, w której nauczyciele i pracownicy starają się przekazać rzetelną wiedzę i zminimalizować uczniowski stres. Z okazji Dnia Otwartego Szkoły przygotowano multimedialną prezentację ukazującą zwyczajny uczniowski dzień nauki, jak również pokazującą szkołę od święta. Ponadto przygotowano szereg atrakcji dla odwiedzających. Był smerf, wróżki, a szkolni tancerze dali popis swoich umiejętności. Najwięcej atrakcji czekało na milusińskich w ich przyszłych salach lekcyjnych i korytarzu na piętrze. Pod opieką rodziców i opiekunów dzieci zwiedzały sale lekcyjne. Wiele działo się w Krainie Sprawnych Rąk, w której dzieci samodzielnie, ale pod czujnym okiem starszych kolegów lub pań wyczarowywały papierowe łabędzie i kolorowe kwiatki. Balonowy stworek pomagał zrobić wszystko, co tylko podpowiadała dziecięca wyobraźnia, a starsze koleżanki malowały dziecięce buźki zgodnie z oczekiwaniami najmłodszych gości. Kraina Holly zapraszała do swojego magicznego świata, w którym najmłodsi mogli „być twarzą” znanych, dziecięcych bohaterów. Mali przyszli matematycy popisywali się logicznym myśleniem, rozwiązując prawdziwe łamigłówki. Ogromną popularnością cieszyła się sala zabaw. Tu dzieci układały puzzle z dużych klocków, bawiły się na magicznym dywanie. Po takim wysiłku przyszedł czas na słodki poczęstunek – panie kucharki piekły dla wszystkich gofry z bitą śmietaną i owocami oraz robiły watę cukrową. W innej sali serwowano zdrowe kolorowe kanapki, a na deser owoce moczone w czekoladzie ze słodkiej fontanny.

opr. SK

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe