NA MUZYCZNYCH PERYFERIACH

  • 28.02.2018, 08:16 (aktualizacja 07.03.2018 08:19)
  • (katia)
NA MUZYCZNYCH PERYFERIACH
Po raz kolejny na deskach małej sceny w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zagrały zespoły należące do gatunku muzyki alternatywnej. I po raz kolejny okazało się, że zespoły grające np. space rock, psychodelic czy post rock są nierzadko niedowartościowane przez wytwórnie czy po prostu opinię publiczną.

Koncerty znanych medialnych artystów cieszą się zdecydowanie większą popularnością, choć nie zawsze ich twórczość przewyższa wykonawców tzw. No-name. Cieszy natomiast fakt, że coraz częściej koneserzy dobrego brzmienia doceniają ten rodzaj muzyki, a sami wykonawcy zapraszani na wielkie koncerty, supportujący znanych i lubianych, nie gardzą również mniejszymi scenami. Tak było też 24 lutego podczas koncertów dwóch nadmorskich zespołów- Lonker See oraz Lastryko. 
Lonker See pochodzą z Gdyni i są relatywnie nieznani, choć saksofonistę Tomasza Gadeckiego kojarzyć można z duetu Olbrzym i Kurdupel, a perkusista Michał Gos zdążył zagrać z mnóstwem wykonawców, miał trio z Wojtkiem Mazolewskim i Irkiem Wojtczakiem, i sporo sesji improwizowanych. 
Na tle dobrej sekcji – którą uzupełnia basistka Joanna Kucharska – prezentuje się bowiem gitarzysta Bartosz Boro Borowski. Ich muzyczne klimaty to przede wszystkim improwizowane formy. 
Nie dają się wepchnąć w szufladę jazzu. Już na debiutanckim „Split Image” unaocznili swoje zamiłowanie do improwizacji. Drugą, ważną pozycją w ich dorobku, jest wydany u prestiżowego wydawcy Instant Classic podwójny „Split”, który ma zdecydowanie dojrzalsze oblicze. W skład kolektywu wchodzą Bartosz Borowski (gitara), Joanna Kucharska (bas), Michał Gos (perkusja) oraz Tomasz Gadecki (saksofon).
Drugi z zespołów – Lastryko - muzycznie wpisuje się w młode oblicze trójmiejskiej sceny szeroko pojętej indie-psychodelii. Nie są tak szaleni jak Lonker See, są gdzieś pomiędzy. Lastryko nie porywa szaleństwem, za to z klasą gra muzykę przyswajalną, przyjemną, ciekawą w brzmieniu, która nie próbuje być na siłę ani radiową, ani przesadnie artystyczną. Członkowie zespołu to Artur Bieszke, Jacek Rezner i Wojtek Lacki.

 

(katia)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe