Inicjatywy pracowników Browaru

  • 28.02.2018, 08:19 (aktualizacja 07.03.2018 08:20)
  • opr. SK
Inicjatywy pracowników Browaru
Pracownicy Browaru w Sierpcu po raz kolejny realizowali program grantowy Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy, którego celem jest wspieranie społeczności lokalnych wokół trzech browarów i biura firmy.

W czwartą edycję programu zaangażowało się 26 wolontariuszy, którzy zrealizowali 5 autorskich projektów, przepracowując łącznie 408 godzin. 
Pracownicy sierpeckiego Browaru zadbali przede wszystkim o stworzenie mieszkańcom Sierpca i okolic dogodnych warunków do uprawiania sportów. Dzięki grantom w ramach programu InicJaTyWy wolontariusze urządzili boisko do siatkowej piłki plażowej i uporządkowali teren boiska sportowego w Sierpcu, m.in. sadząc zieleń i montując stojaki na rowery oraz kosze na odpady. Wsparli budowę boiska do siatkówki w Grodkowie Zaciszu, wykonując podłoże. Zamontowali tam także zewnętrzny stół do tenisa i stelaż na worki do selektywnej zbiórki odpadów. W Sudragach przeprowadzone zostały prace porządkowe wokół remizy OSP, a także zakupiono sprzęt i utworzono nową siłownię plenerową. Z kolei na sierpeckich „Jeziórkach” wolontariusze przystosowali istniejący pomost do potrzeb przystani dla zakupionych rowerów wodnych, które zostały wyposażone także w kamizelki ratunkowe. Ponadto wolontariusze wraz z mieszkańcami zajęli się modernizacją terenów zielonych przy Szpitalu Powiatowym w Sierpcu, zakupując ławki, stojaki na rowery, stół rekreacyjny, a także zapewniając kostkę brukową na budowę chodników. 
- Bardzo lubię pomagać i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w realizacji projektu, dzięki któremu razem z firmą po raz kolejny wsparliśmy moją rodzinną miejscowość. To duża radość i satysfakcja widzieć efekty naszej pracy – mówi Ewa Meller, starszy specjalista ds. planowania produkcji w Browarze. 
InicJaTyWy to program, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności poprzez m.in. rewitalizację zielonych terenów i stwarzanie warunków zachęcających do uprawiania sportu i rekreacji. Każdy pracownik Carlsberg Polska może przedstawić swój pomysł na działania lokalne, obliczone na długotrwały efekt i zawnioskować o grant w wysokości 7 000 zł. 
-Program świetnie działa i rozwija się dzięki zaangażowaniu pracowników. To oni najlepiej znają potrzeby społeczności w miejscach, gdzie funkcjonują nasze browary – mówi Jagoda Jastrzębska, odpowiedzialna za CSR w Carlsberg Polska. Dzięki temu możemy odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców Sierpca i okolic, i skutecznie ich wspierać. 

 

opr. SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Qwe
Qwe 8.03.2018, 22:41
Nie powinno być Grodkowo-Zawisze?

Pozostałe