Szkoły z Sierpca w lidze Orlenu

  • 28.02.2018, 08:20 (aktualizacja 07.03.2018 08:24)
  • LOEVGREN
Szkoły z Sierpca w lidze Orlenu
Za nami finałowy Turniej XI Edycji Orlen Handball Mini Ligi dla klas piątych. W turnieju brało udział 16 zespołów reprezentujących mazowieckie szkoły podstawowe, w tym SP nr 2 Sierpc i SP nr 3 Sierpc.

Głównym sponsorem tegorocznej edycji Turnieju były Orlen oraz sponsorzy wspomagający (Miasto Płock, Izotechnik, SPR Wisła Płock, SITA oraz Petrotel). Poziom sportowy rozgrywek był bardzo wysoki, o czym mogą świadczyć mecze czołowej czwórki tegorocznej ligi.

Niesamowity finał
Finałowy mecz odbywał się przy trybunach pełnych rodziców i rozbudził maksimum sportowych emocji zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Po raz kolejny walka pomiędzy SP 23 Płock i SP 21 Płock stała na niesamowitym poziomie. O wszystkim decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali uczniowie SP 23 Płock.   
Po finałowym meczu nastąpiła uroczysta dekoracja, którą uświetnił zespół tancerek Impresja.  Co najważniejsze w uroczystości zakończenia rozgrywek uczestniczyli wszyscy zawodnicy wicemistrza Polski - SPR Wisły Płock, którzy rozdawali klubowe pamiątki, autografy i pozowali do wspólnych fotek ze szczęśliwymi dzieciakami. 
Trzy pierwsze zespoły otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz okazałe puchary, pozostałe statuetki i dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci okolicznościowych plecaków. Były też podziękowania od Prezesa SPR Orlen Wisły Płock Adama Wiśniewskiego, Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock Marka Wolińskiego, który zaprosił małych szczypiornistów na wspólny poczęstunek i pyszny obiad.

Dwójka czeka na IV klasy
Cieszy, że w stawce 16 ekip mieliśmy, jako miasto Sierpc, dwóch reprezentantów. Były to SP nr 2 w Sierpcu, która zajęła jedenaste miejsce i SP nr 3, która opierała się na uczniach swojej szkoły oraz ich kolegach z SP nr 2,  zajmując ostatecznie 13. miejsce. Nauczyciele ze SP nr 2 w Sierpcu Dariusz Malanowski i Marcin Nowakowski zapowiadają, że jeszcze nie powiedzieli w tym sezonie (2017-2018) ostatniego słowa.  Za nami bowiem koniec zmagań dla klas piątych. Od lutego do rywalizacji wkraczają natomiast klasy IV z mazowieckich szkół podstawowych. Dwójka na pewno będzie miała tu swoją drużynę, która wedle opiekunów jest mocniejsza od tej sprzed roku. – Po raz kolejny marzy nam się walka o pierwszą czwórkę OHML, choć wiemy, że będzie to dla naszej drużyny bardzo trudne zadanie. Wierzymy w nasz zespół, bo to bardzo zdolne i pracowite dzieci – podkreślają Dariusz Malanowski i Marcin Nowakowski. Rzeczywiście, rywalizacja z płockimi szkołami nr3, nr16, nr21 oraz nr23 nastawionymi profilowo na piłkę ręczną będzie bardzo trudnym zadaniem. Solidna, jak zawsze, będzie zapewne także ekipa z SP z Węgrowa. Pierwsze dwie kolejki spotkań pokażą, jakim potencjałem dysponuje w tym roku szkolnym SP nr2 Sierpc.   

 

WYNIKI
FINAŁOWY TURNIEJ XI EDYCJI  ORLEN HANDBALL MINI LIGI KLAS V
(wcześniej rozegrano 4 turnieje eliminacyjne)
o miejsce 15    SP Słubice – SP Bodzanów 15:9 
o miejsce 13    SP Proboszczewice – SP 3 Sierpc 6:13
o miejsce 11    SP 2 Sierpc – SP Radzanowo 13:8 
o miejsce 9    SP Gostynin – SP 23 II Płock 18:18 (k.19:18)
o miejsce 7    SP 3 Płock –SP 16 dz. Płock 13:12 
o miejsce 5    SP Zawidz Kościelny – SP Łęg Probostwo 18:11 
o miejsce 3    SP Węgrów – SP 16 Płock 18:17 
mecz o miejsce 1    SP 23 I Płock - SP 21 Płock 18:18 (k.19:18)

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. SP 23 I Płock
2. SP 21 I Płock
3. SP Węgrów
4. SP 16 I Płock
5. SP Zawidz Kościelny
6. SP Łęg Probostwo
7. SP 3 I Płock
8.SP 16 II Płock (dziewczęta )
9. SP 23 II Płock
10. SP Gostynin
11. SP 2 Sierpc
12. SP Radzanowo
13. SP 3 Sierpc
14. SP Proboszczewice
15. SP Słubice
16. SP Bodzanów

LOEVGREN

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe