Urodzinowe spotkanie członków klubu VELO Sierpc

  • 28.02.2018, 08:24
  • Radek
Urodzinowe spotkanie członków klubu VELO Sierpc
Kiedy dziecko kończy roczek, z reguły zaczyna chodzić. Poznaje świat na swoich nóżkach. Rok działalności minął także klubowi rowerowemu VELO Sierpc. Oni również poznają świat, ale głównie na rowerach, często też na pieszych wycieczkach. Z okazji urodzin znowu się spotkali i świętowali. A więc dla wszystkich pasjonatów roweru: Sto lat!

Miałem przyjemność pisać o początkach tego klubu. Kiedy w pewien jesienny wieczór ponad pięćdziesiąt osób zebrało się, aby powołać do życia nowy twór, już wtedy zapowiadało się na to, że może to być prężnie działająca grupa. Na zebrania powołujące do życia coś nowego często bowiem przychodzi dużo mniej osób, a tutaj ponad pięćdziesiąt. Jedni się znali, inni nie. Połączyło ich jedno. Pasja do roweru. To na nim przemierzają drogi, poznając świat tak jak to wspomniane na początku dziecko. To na nim zapominają o sprawach życia codziennego. Wreszcie to na nim dotleniają się, rzeźbią nogi, idą za pan brat ze zdrowiem. Mało? Mogę przytaczać więcej. I będę. Bo zawsze będę cenił ludzi z pasją, a tutaj takich nie brakuje. 
Na pierwszych urodzinach klubu był tort, rozmowy, plany na przyszłość. Z rozmowy z jednym z „czynników sprawczych” oraz głównych inicjatorów tego całego przedsięwzięcia dowiedziałem się kilku bardzo ciekawych rzeczy. Dariusz Jackowski, bo o nim mowa, zapytany o pierwszy rok działalności,opowiadał:
- W 2017 odbyło się dwadzieścia pięć klubowych wydarzeń (rowery, piesze wycieczki, imprezy taneczne, zawody sportowe). Do tej pory wydano osiemdziesiąt pięć klubowych legitymacji, będących jednocześnie kartami rabatowymi w przeszło trzydziestu firmach w Sierpcu i okolicy. Przez cały 2017 rok trwał konkurs „VELO PUNKTACJA”, w którym wzięło udział dziewięćdziesiąt pięć osób. Za udział w oficjalnych wydarzeniach klubu przyznawano punkty. Na podsumowaniu konkursu w lutym 2018 roku pierwszych dwudziestu dwóch członków zostało nagrodzonych nagrodami i upominkami. W klubowym całorocznym konkursie zwyciężył Grzegorz Poraszka, który wygrał weekend w hotelu wraz z osobą towarzyszącą, śniadaniem i kolacją. Taką samą nagrodę otrzymał zajmujący drugą lokatę Tomek Warzyński z żoną Romką Warzyńską, która zajęła trzecie miejsce. Trzecie miejsce ex-aequo zajął także Mirek Kęsicki, który otrzymał nagrodę w postaci voucheru na kolację z osobą towarzyszącą. Kolejne lokaty w konkursie to vouchery, bony i kupony od naszych pozostałych sponsorów.
Grzegorz Poraszka to jedna z wyróżniających się postaci w naszym klubie. Rowerzysta o sportowym zacięciu. Ściga się, biega, pływa kajakiem. Podczas urlopu realizuje swoje marzenie i objeżdża turystycznie Polskę dookoła. Przejechał już granicę północną. W tym roku szykuje się na pokonanie wschodniej ściany. Propaguje i promuje turystykę rodzinną. Udowadnia, że jeśli się chce, to można. Na wiele wypraw wyrusza z żoną Magdą i swoją malutką córeczką Marysią. Nie działa tu jakże częsta wymówka, nie pojadę bo mam małe dziecko. Wystarczy chęć, odpowiednia przyczepka lub fotelik i można wspólnie aktywnie spędzać wolny czas.
W 2017 robiliśmy wycieczki rowerowe z cyklu „Ziemia Sierpecka jest piękna”, poznając na rowerze najpiękniejsze miejsca w okolicy naszego miasta. Jeździliśmy również na jednodniowe wypady z cyklu „Polska jest piękna”. Zrobiliśmy kilka wycieczek rowerowych z okazji „Roku Wisły” m.in. wzdłuż Wisły w Warszawie, Toruniu czy jadąc wzdłuż Skrwy, dotarliśmy do Wisły, robiąc tam piknik. Naszym najdłuższym wyjazdem w 2017 był rowerowy pobyt na Litwie. Na rowerze zwiedziliśmy Druskienniki, Troki, Wilno i ich okolice.
W 2018 naszym najdłuższym rowerowym wyjazdem będzie pobyt na Kaszubach w ramach projektu o nazwie "VELO KASZEBE". Na wyjazd zarezerwowało już miejsce prawie czterdziestu członków klubu. W 2018 zamierzamy też zorganizować jednodniowy rajd rowerowy 100/100 czyli 100 km na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy nadzieję, że do tego czasu będzie to 100/100/100. Czyli 100 rowerzystów VELO pokona 100 km na 100-lecie. Oczywiście nie wszyscy za jednym razem, będzie też można to zrobić w kilku odcinkach. W 2018 wybierzemy się również na długo przygotowywany rowerowy „Szlak wokół Tatr”, w planach jest również „Velo Kulinarny Szlak Rowerowy – Mazury” czy „Velo Rowerowy Wehikuł Czasu”, gdzie na weekendowych wyjazdach pokonamy Szlak Piastowski czy poznamy Święte Gaje na Ziemi Sasinów. Wszelkie info znajduje się na naszym profilu na Facebooku. Organizujemy kolejny piknik rowerowy na rozpoczęcie sezonu (w zeszłym roku pierwszy), współorganizujemy sierpecki Maraton MTB, oraz wyścigi rowerowe i tor przeszkód dla dzieci. Zgłosiliśmy projekt ustawienia samoobsługowej stacji naprawy rowerów w ramach miejskiego programu „Mała rzecz, a cieszy” – mówił Dariusz Jackowski.
Miło słucha się ludzi, którzy spędzają aktywnie czas. Jak widać, w klubie dzieje się bardzo dużo. Śmiało mogę stwierdzić, że już teraz jest to jeden z wyróżniających się (przynajmniej frekwencją) klubów w Sierpcu. Należy mu kibicować, aby kolejne osoby kochające rower dołączyły do niego, bo przecież pasje można realizować wspólnie.

 

Radek

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe