Czerpali frajdę z jazdy na łyżwach

  • 28.02.2018, 08:27
  • Radek
Czerpali frajdę z jazdy na łyżwach
Lodowisko w Sierpcu zdaje egzamin. Raz po raz goszczą na nim uczniowie szkół. I chyba o to też chodziło, aby nauczyciele wraz ze swoimi podopiecznymi spędzali na nim czas. Aktywność fizyczna jest ważna o każdej porze roku, w każdym wieku. Tym razem sztuczny lód odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Słupi. Wszyscy bawili się świetnie.

Blisko półtoragodzinna jazda na lodowisku sprawiła radość uczniom ze Szkoły Podstawowej w Słupi. Pod opieką nauczycieli Katarzyny Błaszczyk i Łukasza Wróblewskiego młodzi łyżwiarze wybawili się co niemiara. Bo przecież lodowisko jest po to, aby sprawić frajdę. Bezpieczeństwo, które zapewnia sztuczny lód, jest priorytetem. Jedni uczyli się podstaw jazdy (a wiadomo, jak to na lodzie - jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz), inni z kolei doskonalili swoje umiejętności. Wszyscy przekonywali się, że jest to trudna technicznie dyscyplina sportu. Wymaga treningu i niemałej cierpliwości. Tego dnia dodatkowym atutem była piękna pogoda. Zadowoleni uczniowie zaraz po powrocie do szkoły oznajmili, że chcą wrócić na sierpecki lód. A jeżeli uczeń chce rozwijać się sportowo, to nauczyciel powinien i na pewno da mu taką możliwość. Widać, że odzew uczniów na coraz to bogatszą ofertę sportowo – rekreacyjną serwowaną w tej szkole jest bardzo pozytywny. Najważniejsze to wyzwolić chęć do sportu w tych młodych osobach. Nie jest to łatwe, bowiem w dobie smartfonów, tabletów, internetu, gier nieraz trudno namówić do ruchu. W tej szkole jak widać to się udaje. 

Radek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe