Pożar w Poliku

  • 7.03.2018, 08:53
  • opr. SK
Pożar w Poliku fot. OSP Rościszewo
1 marca na terenie gminy Rościszewo doszło do pożaru w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Po dojeździe na miejsce KDR udał się na rozpoznanie i stwierdził, że z budynku mieszkalnego o wymiarach 12m x 9m x 7m wydobywa się dym. Dwie osoby postronne znajdujące się na miejscu zdarzenia próbowały ugasić pożar. Jedna z osób miała widoczne oparzenia na rękach i nodze. Działania JOP w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji dwóch osób próbujących ugasić pożar w miejsce bezpieczne, udzieleniu KPP, odłączeniu prądu poprzez wykręcenie zewnętrznych bezpieczników oraz podaniu prądu wody w natarciu przez drzwi do wnętrza obiektu. Rota gaśnicza była zabezpieczona w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Jedna z osób poszkodowanych odmówiła udzielenia KPP. Działania z zakresu KPP udzielone drugiej osobie polegały na wspomaganiu psychicznym, zastosowaniu opatrunków jałowych i hydrożelowych na obie ręce na wysokości dłoni oraz nogę na wysokości kości piszczelowej, tlenoterapii 100% tlenem oraz termoizolacji. KDR zadysponował na miejsce zdarzenia ZRM i pogotowie energetyczne oraz na prośbę właściciela obiektu przekazał informacje do SK KP o konieczności powiadomienia Urzędu Gminy w Rościszewie celem odcięcia dopływu wody do budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do sprawdzenia pozostałych pomieszczeń -w tym strychu, na który strażacy dostali się za pomocą drabin nasadkowych z zewnątrz obiektu. Strażacy za pomocą łopat wynosili nadpalone materiały palne celem dogaszenia ich na zewnątrz budynku. Otwarto okna celem grawitacyjnego przewietrzenia budynku. Po dokonaniu oględzin obiektu ustalono, że pożar powstał w korytarzu, najprawdopodobniej na skutek zwarcia instalacji elektrycznej przy liczniku prądu. W pobliżu licznika znajdowały się materiały palne (drzewo, makulatura), które uległy spaleniu. Przybyły ZRM przetransportował osobę poszkodowaną. Pracownicy pogotowia energetycznego zabezpieczyli skrzynkę elektryczną. Po likwidacji pożaru miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi celem nadzoru przez 24h. 
 

opr. SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe