5 osób podtrutych tlenkiem węgla

  • 21.03.2018, 08:35
  • opr. SK
5 osób podtrutych tlenkiem węgla
W budynku wielorodzinnym należącym do ZGKiM w Sierpcu doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Pięć osób trafiło do szpitala na obserwację, w tym troje dzieci.

o przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu KDR stwierdzono, że w mieszkaniu budynku wielorodzinnego znajdują się osoby uskarżające się na ból głowy. Były to dwie osoby dorosłe i troje dzieci. KDR podjął decyzję o ewakuacji poszkodowanych. W trakcie ubierania dzieci przez opiekuna na miejsce przybył lekarz, który przejął opiekę nad poszkodowanymi. U osób przebywających w mieszkaniu lekarz potwierdził objawy podtrucia tlenkiem węgla. W chwili dojazdu JOP pomieszczenia były przewietrzane, a miernik wielogazowy wykazał obecność tlenku węgla o wartości 10 ppm. Po przewietrzeniu pomieszczeń oraz wygaszeniu pieca kaflowego i wolno stojącego (tzw. „kozy”) znajdujących się w mieszkaniu, miernik wielogazowy nie wykazał obecności tlenku węgla. Będący na miejscu lekarz podjął decyzję o zabraniu poszkodowanych do szpitala w Sierpcu na obserwację. Właścicielem budynku wielorodzinnego, w którym znajduje się to mieszkanie, jest ZGKiM w Sierpcu. Na miejsce zdarzenia przybyła kierowniczka ZGKiM, której przekazano mieszkanie na piśmie, zalecając zabezpieczenie mieszkania oraz udrożnienie przewodu wentylacyjnego i wykonać jego przegląd. Otwory przewodu wentylacyjnego w mieszkaniu w chwili zdarzenia były zapiankowane.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe