Pożar w piwnicy

  • 21.03.2018, 09:02 (aktualizacja 28.03.2018 09:11)
  • opr. SK
Pożar w piwnicy
W Gójsku 16 marca w piwnicy domu jednorodzinnego doszło do zapłonu nagromadzonych gazów i dymu w piecu centralnego ogrzewania.

Na miejscu zdarzenia nie było oznak pożaru. Przybyłą straż właściciel poinformował, że pali się w piwnicy w pomieszczeniu kotłowni. Po rozpoznaniu stwierdzono duże zadymienie klatki schodowej i pomieszczeń na parterze budynku mieszkalnego. Poprzez okienka piwniczne widoczne były płomienie. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku poprzez wyłączenie bezpieczników na przyłączu głównym, oraz podaniu dwóch prądów wody do wewnątrz budynku, wprowadzając dwie roty ratowników zabezpieczonych w sprzęt OUO. Podczas działań ewakuowano z piwnicy szczeniaka oraz trzy butle 11 kg z gazem propan butan (dwie pełne i jedną pustą). Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania i przewietrzenia całego budynku, otwierając otwory drzwiowe i okienne oraz wykorzystując wentylator oddymiający. Po ugaszeniu pożaru miejsce objęte działaniami ratowniczo-gaśniczymi przekazano właścicielowi z poleceniem dozorowania, uprzątnięcia nadpalonych materiałów z pomieszczeń piwnicznych oraz zakazując użytkowania instalacji elektrycznej do momentu naprawy. 

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe