Muzeum w Sierpcu najbardziej interesującym skansenem

  • 21.03.2018, 09:16 (aktualizacja 28.03.2018 09:18)
  • Jarosław Asztemborski
Muzeum w Sierpcu najbardziej interesującym skansenem
Do końca lutego 2018r. trwał ogólnopolski plebiscyt Best for School Travellers in Poland 2017 organizowany przez portal podrozezklasa.pl. W piątek 16 marca ogłoszono wyniki. W gronie laureatów znalazło się Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, które głosami internautów uznane zostało na najbardziej interesujący skansen w Polsce.

Podróże z klasą to platforma gromadząca informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych, wydarzeniach kulturalnych, historycznych, folklorystycznych i eventach w całym kraju. Jest to znakomita baza pomysłów na wycieczki dla uczniów, nauczycieli i rodziców poszukujących nietuzinkowych przeżyć łączących edukację z przygodą.
Celem plebiscytu Best for School Travellers… było wyłonienie i promocja najlepszych wyróżniających się spośród innych inicjatyw oraz instytucji posiadających wyjątkową ofertę dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu powstać ma lista atrakcji turystycznych, produktów i usług, stanowiąca gwarant jakości i atrakcyjności. Organizatorom wycieczek szkolnych pozwoli ona przygotować ofertę wyjazdów dokładnie odpowiadającą potrzebom i oczekiwaniom ich uczestników. Patronat honorowy nad rywalizacją objął Marek Kamiński, polski polarnik oraz podróżnik.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym specjalna komisja, w oparciu o ofertę instytucji i firm z całego kraju oraz ich uznanie w oczach uczniów i  nauczycieli, nominowała najciekawsze z nich w 11 kategoriach, m.in. Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze przyroda, technika i nauka; Najbardziej interesujący obiekt historyczny; Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla uczniów i Najbardziej interesujący skansen. Sierpeckie muzeum uzyskało nominację właśnie w dwóch ostatnich. Później wszystko zależało od internautów. To oni od 15 listopada 2017r. do 28 lutego 2018r. głosować mogli na swoich faworytów poprzez stronę organizatora. W ciągu prawie 4 miesięcy trwania plebiscytu swoje głosy oddało kilka tysięcy użytkowników portalu. Wreszcie 16 marca poznaliśmy zwycięzców. Po bardzo wyrównanej walce Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uznane zostało najbardziej interesującym skansenem w Polsce, uzyskując 16,2% ogółu głosów. To wielkie wyróżnienie dla placówki i osób ją tworzących. 
Skansen w Sierpcu, poprzez zróżnicowaną i bogatą ofertę muzealnej szkoły, wystawy oraz imprezy plenerowe przybliża młodym podróżnikom kulturę i obyczajowość mazowieckiej wsi. Ogrom pracy włożonej w przygotowanie zajęć, warsztatów i oprowadzanie dzieci oraz młodzieży został po raz kolejny doceniony przez najważniejszych jurorów – samych zwiedzających. Jesteśmy dumni, że możemy razem z nimi tworzyć tak niezwykłe miejsce. Mamy jednocześnie świadomość, że to wyróżnienie jest wyzwaniem do tworzenia jeszcze bardziej angażujących i ciekawszych propozycji. Postaramy się nie zawieść tych oczekiwań. Już teraz pracujemy nad nowymi zajęciami i ścieżkami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży.

 

Jarosław Asztemborski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe