Uwagi do studium zagospodarowania

  • 28.03.2018, 08:42
  • SK
Uwagi do studium zagospodarowania Fot. SK
Radni podczas sesji Rady Gminy Gozdowo dużą uwagę poświęcili uchwale dotyczącej studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Gozdowo, a to za sprawą złożonych przez mieszkańca uwag do projektu studium.

Radni przed przyjęciem uchwały omówili i przegłosowali uwagi do projektu studium uwarunkowań. Pierwsza z nich związana była z zakresem potrzeb oświatowych gminy. Kolejna zaś dotyczyła odstąpienia od wskazanego przebiegu projektu drogi S10. Autor uwag pan Malanowski uważa, że precyzyjne wyznaczenie przebiegu drogi S10 nie jest dobrym posunięciem.
-„Pan sekretarz mylnie zinterpretował moje pismo, ja się nie domagam precyzyjnego wyznaczenia tej trasy, wręcz odwrotnie. Obecnie w tym studium ta trasa jest określona dość precyzyjnie, dokładnie są wyznaczone wszystkie obręby geodezyjne na terenie gminy Gozdowo, przez które miałaby ona przechodzić (…), natomiast w żadnych dokumentach wyższego szczebla nie ma mowy o tak dokładnym i precyzyjnym określeniu przebiegu tej trasy (…) – powiedział m.in. pan Malanowski.
Następnie dodał, że przebieg tej trasy bardzo odczuwalny byłby nie tylko dla jego gospodarstwa, ale także dla osiedla w Rempinie oraz największego gospodarstwa jakim jest gospodarstwo Rempin, ograniczając tym samym jego rozwój. Wójt dodał, że nigdy nie zabiegał, aby ta trasa przebiegała przez teren gminy. Natomiast na etapie planistycznym samorząd województwa wymusza określenie w studium gminy pewnych obrębów. Za odstąpieniem od wskazanego przebiegu trasy podczas głosowania byli wszyscy radni. Kolejne głosowanie dotyczyło zwiększenia wysokości budynków mieszkalnych do 15 metrów. Doktor Fogiel w studium zaznaczył, że na wszystkich obszarach na terenie gminy budynki mieszkalne, jakie miałyby powstać, nie mogą w wysokości przekraczać 12 metrów. Według wnoszącego uwagę pana Malanowskiego to wysokość 15 metrów jest bardziej zasadna. Radni w głosowaniu przyznali rację mieszkańcowi Gozdowa. 
Ponadto podczas XXXIV sesji podjęto uchwałę w sprawie wyznaczenia do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego lokalu mieszkalnego należącego do gminy Gozdowo w miejscowości Rempin. Zatwierdzono również roczne sprawozdanie finansowe za rok 2017 Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gozdowie. Radni przegłosowali także uchwałę w sprawie podziału gminy Gozdowo na okręgi wyborcze. Zmiana nastąpiła w Lelicach. W zbliżających się wyborach samorządowych w tej miejscowości będą 2 mandaty. Łącznie w gminie Gozdowo będzie 5 mandatów. W trakcie głosowania nad uchwałą w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gozdowo na lata 2018-2028 pięciu radnych wstrzymało się od głosu, zaś w sprawie uchwały zmieniającej uchwałę budżetową na rok 2018 od głosu wstrzymało się sześciu radnych. 

SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe