„Kubuś Puchatek”

  • 28.03.2018, 08:49 (aktualizacja 04.04.2018 08:52)
  • (katia)
 „Kubuś Puchatek”
21 marca tradycyjnie obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Jest to również Światowy Dzień Poezji, stąd też nie dziwi fakt, że właśnie tego dnia, już po raz szósty, na scenie sali teatralnej sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki odbył się Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „Kubuś Puchatek”, podczas którego królowała poezja w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Sierpca i okolic.

Konkurs cieszy się dużą popularnością, co roku ma ogromną frekwencję. Przyjeżdżają przedszkolaki nie tylko z Sierpca, ale także z innych miejscowości: Gozdowa, Mochowa, Zawidza, Rościszewa, Szczutowa, Grąbca, Rypina, Lelic, Borkowa. W tym roku do Konkursu przystąpiło 79 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 latki, 5-latki oraz 6-latki. 
Recytatorzy prezentowali się w wybranym przez siebie wierszu. Wśród ulubionych przez dzieci i dorosłych wierszy nie zabrakło znanych autorów, jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Dorota Gellner. Ale, jak podkreśla opiekun Konkursu p. Katarzyna Moskal, „coraz częściej opiekunowie i same dzieci sięgają do poezji mniej znanej, nowej, która bardzo często również charakteryzuje się ciekawym brzmieniem, pięknym tekstem, podejmuje interesujące, śmieszne lub ważne dla dzieci tematy”. Oprócz ciekawych tekstów zachwycały również stroje małych recytatorów, które jeszcze lepiej oddawały charakter wiersza, pozwalały dzieciom wcielić się w grane postacie. Była więc żaba, Kaczka Dziwaczka, Murzynek Bambo, pszczółka, biedronka, a także pomysłowe przebrania tubki z klejem, zebry czy muchy.
„Cieszy nas to, że dzieci chętnie biorą udział w naszym Konkursie - mówi p. Kasia - tym bardziej, że obserwujemy spadek zainteresowań poezją i recytacją w późniejszych latach. To ważne, aby zaszczepiać wśród dzieci, już od najmłodszych lat, miłość do poezji i zainteresowanie książką. Oczywiście nie jest łatwo oceniać tak małe dzieci. Jednak ich radość na scenie, bezpretensjonalność i urok są najważniejsze. Chodzi o dobrą zabawę, o poznawanie piękna słowa, choć nie ukrywam, że rywalizacja też jest”.
Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie: Monika Stańczak-dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu, Irena Kalkowska- nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu oraz przewodnicząca Katarzyna Moskal - instruktor ds. teatru CKiSz w Sierpcu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i czekoladę. Jury przyznało również nagrody:
w kategorii 3-4-latki: 
I miejsce - Maciej Górecki, 
II miejsce - Maciej Murawski, 
III miejsce - Wiktor Badaszewski, 
wyróżnienie – Bartosz Dywal, Gabriel Janicki.
w kategorii 5-latki: 
I miejsce - Zuzannna Bronowska, 
II miejsce - Mateusz Klimek, 
III miejsce - Michalina Piórkowska, 
wyróżnienie - Maja Rutkowska, Adrianna Rzeszotarska.
w kategorii 6-latki: 
I miejsce - Aleksandra Nadolska, 
II miejsce - Gabriela Chmielewska, 
III miejsce - Szymon Przybyszewski, 
wyróżnienia – Izabela Malewska, Kacper Szczelaszczyk.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe