Pojedynki przy stole

  • 28.03.2018, 09:18
  • Radek
Pojedynki przy stole
To kolejny rok, w którym w Sierpcu rozgrywane jest Grand Prix w tenisie stołowym. Frekwencja to dowód na to, że ten sport się podoba. W sobotnie przedpołudnie sportowcy przybyli po to, aby doskonalić umiejętności i pokazać, że solidnie przepracowało się zimowy okres.

Pojedynki przy stole. Taki tytuł wybrałem na dziś. Patrzę w kalendarz. Za chwilę przy stole będą odbywać się nie lada pojedynki. Jakie? Wielkanocne. Bo tradycją jest przecież, że przy świątecznym stole podczas rodzinnej atmosfery zbijane są malowane jajka. Z tej okazji pragnę życzyć wszystkim Czytelnikom, mieszkańcom Sierpca, powiatu sierpeckiego oraz miłym gościom zdrowych, pełnych rodzinnych spotkań Świąt Wielkanocnych. Także przy stole w pewne sobotnie przedpołudnie spotkali się sportowcy. Był to stół do tenisa. Na kolejny rok zmagań z cyklu Grand Prix Sierpca zaprosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu. Jak zawsze dopisali zawodnicy. Jak zawsze można było cieszyć oko odbijającą się celuloidową piłeczką. W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych wygrała Oliwia Kuligowska, drugie miejsce zajęła Michalina Topolewska. W tej samej kategorii tyle, że wśród chłopców pierwszy był Kajetan Żmijewski, drugi Adam Marciniak a trzeci Bartłomiej Karczewski. W kategorii gimnazjów wśród chłopców najlepszym okazał się Krystian Igielski, drugi był Bartosz Zawadzki, trzeci Patryk Kuskowski. Kategorię dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych wygrała Zuzanna Krześniak, druga była Milena Dyja a trzecia Aleksandra Golis. Kategorię chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Rafał Krzeszewski, drugi był Bartosz Bojanowski a trzeci Piotr Ossowski. Wśród kobiet OPEN najlepsza była Marta Garwoła, druga zaś Sylwia Gapińska. Na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Dyja. W najliczniej obsadzonej kategorii mężczyzn OPEN ze zwycięstwa cieszył się Wojciech Obara, drugi był Piotr Marlęga a trzeci Robert Słupecki. To dopiero pierwszy turniej a formę u niektórych widać naprawdę wysoką. 
- Grand Prix Sierpca to cykl sześciu turniejów. Do końcowej klasyfikacji generalnej będą punktowane cztery najlepsze występy. Do rywalizacji można przystąpić w każdym z turniejów do czego oczywiście gorąco zachęcamy. Widać zainteresowanie tym sportem w powiecie sierpeckim. Już dzisiaj zapraszamy na mistrzostwa Sierpca, które odbędą się 7 kwietnia. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej, facebookowego fanpage’a i oczywiście zapraszamy na imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpc – mówił dyrektor ośrodka Dariusz Jackowski.
Jak widać przy każdym stole można miło spędzić czas. Grunt to chęci i dobre nastawienie.

 

Radek

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe