Tajemniczy inwestorzy i nowe miejsca pracy

  • 4.04.2018, 08:34 (aktualizacja 11.04.2018 08:37)
  • SK
Tajemniczy inwestorzy i nowe miejsca pracy
Od co najmniej roku burmistrz zabiegał, a obecnie prowadzi rozmowy z inwestorami, którzy mają osiedlić się w Sierpcu i tym samym stworzyć nowe miejsca pracy. W związku z dobiegającą końca kadencją podczas rozmowy z Jarosławem Perzyńskim zapytaliśmy, na jakim etapie są prowadzone rozmowy.

Na chwilę obecną do mieszkańców trafiła informacja o jednym inwestorze, którym jest OSM w Sierpcu i który prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie prace inwestycyjne. Jak wiemy, od 2017 roku Jarosław Perzyński prowadzi rozmowy z jednym tzw. tajemniczym inwestorem, który w planach ma stworzenie bazy w Sierpcu.
-„Główną lokomotywą rozwoju gospodarczego miasta w każdym dużym mieście powinien być plan zagospodarowania przestrzennego, wizja na kolejne lata, która jest zapisana w projekcie zagospodarowania przestrzennego. U nas ta wizja zakładała, że tereny inwestycyjne to są te tereny, na których można zbudować budynki o szerokości 25 metrów, chociażby takie zapisy są w planie. Wjeżdżając do Brodnicy, widzimy doskonale, że hale pod inwestycje zaczynają się od stu, stu kilkudziesięciu metrów szerokości i takie hale są w tym momencie oczekiwane przez naszych inwestorów. My to zauważyliśmy i wystąpiliśmy o zmianę planów, kilku planów na terenie miasta Sierpca. Efektem naszych prac było odcięcie się od planu Sierpienicy, który uruchomiony został w roku 2012, zrobienie go de facto na nowo. Zaskutkowało to możliwością uruchomienia planowania inwestycji mleczarni. Inwestycji, która, mam nadzieję, ruszy już w tym roku, która będzie o wartości ponad stu milionów złotych, która da kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. 
Podobnie podchodzimy do tematu tego nowego, tajemniczego inwestora. Dlaczego tajemniczego? Bo jest to spółka giełdowa i tutaj informacje o inwestycji muszą być de facto konsultowane z zarządem spółki, z zarządem giełdy i wtedy będziemy mogli o tym inwestorze powiedzieć oficjalnie. Na chwilę obecną trwają prace planistyczne, przygotowujące ewentualny teren pod tę inwestycję. Znów nawiążę do planu. Nie możemy tego robić na starych planach przygotowanych przez mojego poprzednika, musimy to robić na terenach, które nie są objęte planami, gdyż stare plany spowodowałyby, że hala miałaby kilkaset czy kilka tysięcy metrów kwadratowych, a mówimy o inwestycjach sporo, sporo większych. Dlatego zmiany, dlatego przygotowania warunków dla nowych inwestorów. Kolejni inwestorzy to tereny chociażby PKP, gdzie pojawił się inwestor, który rozmawia aktualnie z PKP na temat wykupu tej działki. Miasto stara się pomóc każdemu inwestorowi, również w tych rozmowach uczestniczy, bo chcemy, żeby ta cześć miasta nabrała nowego, piękniejszego wyglądu. Również zmienił się właściciel działki PKS. W tym miejscu również przy współudziale mam nadzieję Urzędu Miasta, przy współudziale dotychczasowych najemców, przy współudziale sąsiadów uda się wytworzyć koncepcję, która zadowoli zarówno mieszkańców, jak i inwestora. W tym miejscu również planowane jest przeprowadzenie kolejnej inwestycji. Szereg jeszcze mniejszych czy większych spotkań, które odbywam, które wskazują, że rzeczywiście na mapie inwestycyjnej Polski Sierpc zaczyna się pojawiać jako to miasto ze smakiem, miasto przyjazne inwestorom i temu chociażby służą zmiany w podatkach, temu służą ulgi dla dużych przedsiębiorców, którzy chcą w Sierpcu rozpocząć swoją działalność. Dzięki tym ulgom przez pierwsze lata to obciążenie podatkowe może być dla nich coraz mniejsze. Mówimy tutaj o wrześniu, październiku jako terminie, w którym powinny zapaść już kluczowe decyzje dotyczące tych inwestycji. Wtedy będę mógł z czystym sercem powiedzieć: tak - mamy tego inwestora, tak - mamy warunki zabudowy, tak -  możemy rozpocząć prace, tak - możemy wbić łopatę pod rozpoczęcie prac budowlanych. Będę robił wszystko, żeby właśnie we wrześniu, w październiku te informacje do ogółu mieszkańców trafiły, bo chociaż bezrobocie spada nominalnie, jednak możemy liczyć, dzięki tym inwestycjom, na jeszcze nowe 200, 300, 400 miejsc pracy. Wszystko zależy, czy uda nam się wszystkie te tematy spokojnie doprowadzić do końca”- powiedział w rozmowie  z „Kurierem Sierpeckim” Jarosław Perzyński. 

 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pożyczki
pożyczki 9.11.2018, 00:19
Czy potrzebujesz pożyczki? jeśli tak, napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji teraz,

E-mail: [email protected]
Numer Whatsapp: +234 9056460624

Dzięki,

Pan Walter

Pozostałe