Puchar Polski w taekwondo olimpijskim

  • 4.04.2018, 08:49 (aktualizacja 11.04.2018 08:53)
  • opr. SK
Puchar Polski w taekwondo olimpijskim
W dniach od 16 do 18 marca zawodnicy KS Taekyon uczestniczyli w XXV Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim w Ostrowcu Świętokrzyskim – turnieju zaliczanego do Pucharu Polski P1.

W pierwszym dniu rywalizowali kadeci: Anna Obrębska, Kamil Okraszewski, Patryk Stachowicz i Karol Łazarski. Najlepiej z kadetów zaprezentowała się Ania. Po wygranym pojedynku kolejno z zawodniczkami z Torunia (14:3) i Poznania (20:2) w pojedynku o wejście do strefy medalowej uległa zawodniczce z Warszawy 36:47 i odpadła z dalszej rywalizacji. Ostatecznie sklasyfikowana została na miejscu 5-8. Od tych zawodów Ania rywalizuje w cięższej kategorii wagowej niż dotychczas (-37 kg). Jak na pierwszy start z cięższymi przeciwniczkami, to jej występ był całkiem niezły. W podobnej sytuacji znalazł się Kamil Okraszewski, który niestety nie dał rady zbić wagi do swojej dotychczasowej kategorii wagowej (-41 kg) i musiał wystartować w kat. -45 kg, gdzie niestety był jednym z najlżejszych zawodników. Do końca drugiej rundy pojedynku z zawodnikiem z Gdańska Kamil prowadził 10:5. Niestety, zbijanie wagi na ostatnią chwilę spowodowało, że w trzeciej rundzie zabrakło  sił i ostatecznie Kamil przegrał 10:17. Pozostali nasi kadeci, tj.Karol i Patryk bardzo pewnie wygrali swoje pierwsze pojedynki. Patryk 27:17 z zawodnikiem z Ostrowca Świętokrzyskiego, a Karol 14:6 z zawodnikiem z Warszawy. Niestety, w kolejnych swoich pojedynkach musieli uznać wyższość rywali. 
W drugim dniu do rywalizacji przystąpili juniorzy. Z uwagi na kontuzję ręki w turnieju nie mógł uczestniczyć Bartosz Duszyński. Jedynym naszym reprezentantem był Krzysztof Klasiński w kat. +78 kg. W półfinale Krzysiek zmierzył się z zawodnikiem z Międzyrzeca Podlaskiego. Po bardzo zaciętym pojedynku Krzysiek ostatecznie zwyciężył 15:14. Błędem Krzyśka było nieodpowiednie rozgrzanie się przed walką, co okupił utratą sił w 3 rundzie, w której to przeciwnik zaczął niwelować uzyskaną przez Krzyśka przewagę. Gdyby pojedynek potrwał dłużej, wynik mógłby być niekorzystny. Do walki finałowej Krzysiek wyszedł już w pełni przygotowany. Przeciwnikiem był zawodnik z Dragona Długie Stare. Przez pierwsze dwie rundy wynik oscylował w okolicach remisu. W trzeciej rundzie tym razem Krzysiek wykazał się lepszym rozłożeniem sił w pojedynku i ostatecznie zwyciężył 37:30, zdobywając swój pierwszy złoty medal Pucharu Polski. Krzysiek ma dopiero 15 lat i jest w najmłodszym roczniku kategorii juniora. W tej kategorii przeciwnicy mają najczęściej 17 lat. Krzysiek posiada doskonałe warunki fizyczne, ponieważ mierzy 188 cm i waży 92 kg. 
W zawodach uczestniczyło prawie 700 zawodników z całego kraju i jeden klub ze Słowacji. Kategorie wagowe kadetów były szczególnie licznie obsadzone. W każdej z kategorii, w której rywalizowali nasi zawodnicy, startowało ponad 20 osób i trzeba było zwyciężyć w co najmniej 3 pojedynkach, żeby dostać się do strefy medalowej. W tych zawodach wystartowało prawie 700 osób, ale chętnych było zdecydowanie więcej. 700 zawodników to limit ustalony przez organizatora, aby można było przeprowadzić zawody w ciągu 2 dni. 

opr. SK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe