„Dzień z siatkówką” w Szkole Podstawowej w Osieku

  • 4.04.2018, 08:53
  • Radek
„Dzień z siatkówką” w Szkole Podstawowej w Osieku
.

Miałem przyjemność pisać już kilkakrotnie o wyczynach uczniów i nauczycieli tej szkoły. W szkole podstawowej w Osieku, bo o niej mowa, tym razem zagościł ogólnopolski projekt sportowy „Dzień z siatkówką”. W projekcie wzięło udział około pięćdziesięcioro uczniów w wieku 10 – 14 lat. Impreza miała na celu upowszechnienie aktywności fizycznej oraz promowanie piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży. W tej gminie mieszkali, mieszkają i będą mieszkać świetni siatkarze. Warto jako przykład podać Łukasza Kaczorowskiego, który swoją sportową karierę rozpoczynał w Zawidzu. Potem były kluby zawodowe Warszawy, Suwałk, Piły, Wyszkowa. Obecnie Łukasz gra w drużynie Plus Ligi Aluron Virtu Warta Zawiercie. Łukasz może być i pewnie jest idolem wielu młodych siatkarzy.
W ramach przedłużonej lekcji wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Osieku została przeprowadzona rozgrzewka, podczas której każdy uczestnik posiadał swoją piłkę. Po niej przyszedł czas na gry i zabawy siatkarskie, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. Czworo z nich zostało nagrodzonych. W zabawie siatkarskiej  „kto szybciej podniesie piłkę i przyjmie pozycję siatkarską” zwyciężyła uczennica klasy V – Karolina Pietrzak. Wśród chłopców najlepszy był Adam El-Sawy z klasy IV. Uczniowie z klas VI i VII mieli za zadanie przebić piłkę sposobem oburącz górnym na drugą stronę siatki. Najwięcej punków w zabawie zdobyła Wiktoria Malanowska z klasy VII. Z chłopców z tym zadaniem najlepiej poradził sobie Jakub Grabowski, również z VII klasy. Zwycięzcy zabaw otrzymali piłki do siatkówki. 
Ten dzień nie mógł zakończyć się bez rozegranego meczu. Przecież po to się trenuje, aby właśnie rozgrywać mecze. Na to zawsze czeka sportowiec i kibic. W pojedynku dziewcząt z chłopcami tym razem górą była płeć piękna. Wynik meczu 25:18.
- Dziękujemy uczniom za udział w projekcie „Dzień z siatkówką”. Projekt ten opiera się na bazie projektu „Lokalny animator sportu”. Rozpoczęliśmy sezon od zajęć w sali sportowej. Jesteśmy zadowoleni z postępów dzieci – mówił animator sportu oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Osieku  Łukasz Wróblewski.
Pomysłodawcom należy gratulować, że wzniecają siatkarski płomień w tych młodych osobach. Kto wie, może z tej szkoły właśnie dzięki takim inicjatywom wyrośnie reprezentant kraju, czego wszystkim nauczycielom, rodzicom i władzom gminy życzę.

Radek

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe