Gold Drop najlepszy na inaugurację

  • 4.04.2018, 08:56
  • Marcin
Gold Drop najlepszy na inaugurację
Poseł RP Waldemar Olejniczak oraz radny powiatu sierpeckiego Mariusz Turalski byli organizatorami Halowego Turnieju Piłki Nożnej z cyklu „Śladami Pamięci - Droga do Niepodległej”. W imprezie wzięło udział sześć zespołów z powiatu sierpeckiego, a najlepsza okazała się drużyna Gold Drop Sierpc.

Cykl turniejów pod nazwą „Śladami Pamięci” to swoiste Grand Prix, w ramach którego startujące zespoły uczestniczą w trzech charytatywnych turniejach związanych z historią Polski. 

„Droga do Niepodległej”
W tym roku z uwagi na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości cykl nosi dodatkową symboliczną nazwę „Droga do Niepodległej”. Wszystko rozpoczyna się w marcu, aby przypomnieć i godnie uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Potem pod koniec lipca jest rozgrywany turniej przypominający o kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Cały cykl zamyka listopadowy turniej z okazji Święta Niepodległości. Punkty z tych trzech imprez są sumowane i podczas listopadowej dekoracji najlepsi w całym cyklu otrzymują dodatkowe nagrody (medale, puchary i niespodzianki). Przed turniejem za głównych faworytów imprezy uchodziły ekipy Gold Drop Sierpc oraz Pozytywka/Oaza Team Sierpc. Z powodu kontuzji i innych rozgrywek ligowych prowadzonych aktualnie na Mazowszu w turnieju tym razem zabrakło takich ekip jak Remoncik Gościmin, Dekrembud Gościmin, Pasy Mochowo, Pączuszki Szczutowo, Czarnia Mała Team, OSM Sierpc, KP PSP Sierpc czy Staropolska Strzecha, ale większość tych drużyn potwierdziła już swój udział w kolejnym, tj. lipcowym turnieju. Zawody przeprowadzono systemem rozgrywek „każdy z każdym”, więc o przypadku nie mogło być mowy.  

Nie zmarnowali szansy
Faworyci z Gold Drop Sierpc rozpoczęli rewelacyjnie, pokonując kolejno Gozdowo Team 3:0, Stelmański Smalec Sierpc 4:0 oraz  Stawbud 4:1. Potem przydarzyła im się jednak wpadka i przegrali 2:3 z ekipą Napadziory Gójsk. Pozytywka/Oaza z kolei grała może mniej widowiskowo, ale równie skutecznie, pokonując w pierwszych meczach Stawbud 4:1 oraz 1:0 Gozdowo Team. W swoim trzecim meczu restauratorzy zremisowali 1:1 z ekipą Stelmański Smalec 1:1. Gdy wydawało się, że o pierwszym miejscu w turnieju będzie decydował ostatni mecz pomiędzy Pozytywka/Oaza Team a Gold Drop, ci pierwsi niespodziewanie tylko zremisowali z czarnym koniem turnieju, czyli Napadziorami Gójsk i stracili szansę na końcowe zwycięstwo. Ostatecznie 12 punktów dało ekipie Gold Drop pierwsze miejsce w premierowym zawodach z cyklu „Śladami Pamięci - Droga do Niepodległej”. Druga lokata przypadła niedocenianym Napadziorom (10 punktów), a trzecia ekipie Pozytywka/Oaza Team (8 punktów).     
  
Cykl „Śladami pamięci”
Wszystkie startujące drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki. – Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej wyjątkowej imprezy– powiedział pomysłodawca i współorganizator turnieju, radny powiatu sierpeckiego Mariusz Turalski.       
Organizatorzy turnieju i pozostali sponsorzy nie zapomnieli również o nagrodach indywidualnych. Te z ich rąk otrzymali: Michał Dzięgielewski (Pozytywka/Oaza Team) - najlepszy zawodnik turnieju, Andrzej Piórkowski (Gold Drop) - najlepszy strzelec (6 bramek), Kamil Podlaski (Gold Drop) - najlepszy bramkarz, Sławomir Narewski (Stawbud Sierpc ) - najsympatyczniejszy zawodnik turnieju, Maciej Rybicki (Napadziory Gójsk). Statuetki za postawę fair play otrzymali: Damian Rudowski (Gold Drop), Sebastian Sławiński (Stelmański Smalec), Mateusz Tarnowski (Gozdowo Team) oraz Krzysztof Kurach (Nafciarze Gozdowo). Warto przypomnieć, że cykl turniejów „Śladami Pamięci” ma formę Grand Prix, gdzie drużyny za każdy turniej otrzymują punkty do rankingu. Kolejna szansa na zdobycie punktów nastąpi już 29 lipca, gdy zorganizowany zostanie IX Turniej z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a potem w listopadzie VIII Turniej z okazji Święta Niepodległości.

Marcin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe