Osiedle nr 3 z piłką nożną za pan brat

  • 4.04.2018, 08:59
  • red.
Osiedle nr 3 z piłką nożną za pan brat
Za nami kolejny, tym razem wiosenny turniej piłkarski. Zaprosił na niego Zarząd Osiedla nr 3 w Sierpcu. Zagrano w trzech kategoriach wiekowych. Nie zabrakło ambicji, ciekawych akcji i radości, po prostu radości z biegania po boisku.

Plakat informujący o turnieju krążył w mediach społecznościowych od dłuższego czasu. Bo dzisiaj mamy takie czasy, że właśnie w ten sposób wysyła się zaproszenia. Na zawody organizowane przez Osiedle nr 3 w Sierpcu zawsze uczęszcza spora grupa młodych sportowców. Nic tak nie cieszy organizatorów jak frekwencja bo oznacza to, że to co robią idzie w dobrym kierunku, że obrali dobrą stronę działania w swojej kadencji. Widać, że stawiają na dzieci i młodzież, widać że stawiają na sport. Bo to przecież zdrowie. Rozmawiałem podczas tego turnieju z jednym z rodziców chłopca, który brał udział w zawodach. Ten człowiek bardzo się cieszył, że jego syn oderwał się od smartfona czy komputera. Wyraził ogromną aprobatę na formę tego typu działań. Pogoda na dworze nie zachęca przecież jeszcze do gry w piłkę na powietrzu. Widać, że jest popyt na takie inicjatywy i pewnie nawet jakby odbywały się one co tydzień też byliby chętni. Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze z klas VI-VII. W tej kategorii zagrały trzy ekipy. Świetnie radzili sobie piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu i to oni wygrali. Na drugim miejscu uplasowali się FC Renciści a na trzecim FC Sierpczanie. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Kuba Obrębski, strzelcem Bartosz Triebs a bramkarzem Mateusz Pietrzykowski. W kategorii klas IV-V zagrały cztery drużyny. Widać, że zawodnicy żyją piłką. Stroje, rozmowy o zawodowej piłce, o Robercie Lewandowskim świadczą o tym, że dla nich futbol to coś więcej niż tylko gra. Dla nich zaczyna a może i dla wielu już tak jest być to prawdziwą pasją. Bo jeżeli się tym nie interesujesz to nie będziesz słuchał muzyki. Jeżeli nie wiesz jakie są modele Ferrari czy Mercedesa to znaczy, że tak naprawdę nie interesujesz się motoryzacją. A tutaj widać zapał, zaangażowanie i entuzjazm. O tym właśnie entuzjazmie trzeba mówić. Po którymś z zakończonych spotkań na hali sportowej im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Sierpcu zawodnicy padali sobie w objęcia. Wyglądało to jak wygrany finał Champions League i świadomość tego, że za chwilę uniosą puchar do góry. Dla tych młodych zawodników, nie piszę chłopców bo w turnieju świetnie radziła sobie także Julia Turalska te mecze to prawdziwa walka i kształtowanie charakteru. Zwycięzcą kategorii klas IV-V została drużyna FC Szyszka, na drugim miejscu podium uplasowały się Ananasy z IV klasy. Na podium stanęły też FC Ręczniki a tuż za nim Dzikie Psy. Najlepszym zawodnikiem wybranym przez organizatorów został Dominik Piotrowski, najlepszym strzelcem Kacper Rokicki, bramkarzem zaś Antek Woliński. Ostatnią kategorią tego dnia były zmagania klas I-III. Tutaj też są wspaniali zawodnicy. Turniej wygrała drużyna o nazwie Niepokonani. Drugie miejsce wywalczyły Ananasy z IV klasy, trzecie Lwy a czwarte Manchester City.
- Cieszy fakt, że turniej odbywał się w miłej, sportowej atmosferze. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, w duchu fair play. Dla zawodników przygotowaliśmy medale. Dziękuję radnym miejskim i powiatowym za wszelką pomoc. Dziękuję Panom Dariuszowi Malanowskiemu, Waldemarowi Frydrychowiczowi, Wojciechowi Jaworowskiemu, Wojciechowi Rychterowi, Mariuszowi Turalskiemu, Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu, Zarządowi Osiedla nr 2 w Sierpcu za pomoc w organizacji dzisiejszych zawodów oraz zakup słodkiego poczęstunku, wody. Już dziś pragnę zaprosić na następną wielką imprezę związaną z naszym osiedlem a mianowicie na Dzień Dziecka. Odbędzie się on 1 czerwca. Jednym z przedsięwzięć sportowych, które zamierzamy zorganizować będzie turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych – mówił Mariusz Czajkowski – przewodniczący Zarządu Osiedla nr 3 w Sierpcu.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe