Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

  • 18.04.2018, 08:35
  • opr. red.
Kolejny kierowca stracił prawo jazdy
Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Od początku 2018 roku sierpeccy policjanci zatrzymali aż 10 takich kierujących.

Od prawie 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
Ostatnia z takich sytuacji miała miejsce we wtorek 10 kwietnia na krajowej „dziesiątce” w miejscowości Gójsk. Policjanci, dokonując pomiaru prędkości poruszającego  się po obszarze zabudowanym opla, stwierdzili, że jego kierowca porusza się z prędkością 109 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h. W toku podjętej kontroli policjanci zatrzymali prawo jazdy 56-letniemu mężczyźnie. Oprócz zatrzymania uprawnień kierowca otrzymał mandat karny oraz punkty karne.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe