Pożar sadzy w kominie

  • 18.04.2018, 09:37 (aktualizacja 25.04.2018 09:41)
  • opr. SK
Pożar sadzy w kominie
W weekend doszło do pożaru sadzy nagromadzonych w kominie wielorodzinnego budynku mieszkalnego na terenie Sierpca.

Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się sadza w kominie, w tym czasie jeden z mieszkańców budynku wygasił piec. Palące się sadze ugaszono piaskiem wsypanym do jednego z przewodów kominowych. Po przeprowadzonych oględzinach okazało się, że na całej długości komin popękał, a do mieszkań w małej ilości wydobywał się dym. Wszystkie mieszkania, w których znajdował się popękany komin, przewietrzono i kilkakrotnie dokonano pomiaru na obecność tlenku węgla.  Na miejscu pozostał zastęp w celu monitorowania komina. Jeden z mieszkańców poprosił o pomoc i wezwanie zastępu ratownictwa medycznego do duszącego się czteroletniego dziecka. Dziecko zostało zbadane przez lekarza i pozostawione pod opieką rodziców. 
Bardzo ważne jest, by każdy co najmniej raz w roku dokonywał w miejscu zamieszkania przeglądu i czyszczenia przewodów kominowych. Nadmierne osadzenie się sadzy w kominie może okazać się zagrożeniem dla życia.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe