Pożary traw

  • 18.04.2018, 09:41 (aktualizacja 25.04.2018 09:42)
  • red.
Pożary traw
Od 10 kwietnia do 13 kwietnia jednostki Powiatowej Straży Pożarnej w Sierpcu aż osiem razy wyjeżdżały do gaszenia palącej się trawy, głównie na nieużytkach rolnych.

Do pierwszego zaprószenia ognia doszło w Jeżewie gmina Zawidz. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się około 20m² trawy na nieużytkach. Sprawca nieznany. Kolejne wezwanie otrzymano do ugaszenia palącej się trawy na powierzchni ok. 0,2 ha i ok. 0,5 ha łąki, przy której znajdował się las, w miejscowości Kapuśniaki gmina Mochowo. Następnie kolejno do tych samych zdarzeń doszło w Zglenicach Dużych gm. Mochowo, w Sierpcu, Ligowie, Susku i Stropkowie. Za każdym razem działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzenia oraz podaniu prądu wody i użyciu sprzętu gaśniczego, tzw. tłumic. Okres wysokich temperatur i tym samym przyczyn nasilonych pożarów na terenach rolnych jeszcze przed nami.
 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe