„Aktywny senior”

  • 18.04.2018, 09:54 (aktualizacja 25.04.2018 09:57)
  • (katia)
„Aktywny senior”
Za oknami wiosennie i ciepło, pogoda sprzyja więc wypadom rowerowym, pieszym wycieczkom czy innym formom spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ruch potrzebny jest w każdym wieku, o czym przekonywał Paweł Dul ze Stowarzyszenia Sierpeccy Amatorzy Fizycznej Aktywności Rekreacji Integracji „SAFARI”, który w dniach 10 i 13 kwietnia poprowadził w CKiSz-u w Sierpcu wykład dla seniorów.

Jak ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest ruch, nie trzeba nikogo chyba przekonywać. Tym bardziej, że coraz częściej wybieramy zdrowy styl życia, w tym aktywność fizyczną, nie tylko ze względu na piękną sylwetkę, ale właśnie z uwagi na zdrowie. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, aby propagować wśród osób starszych aktywność fizyczną oraz zachęcać do spróbowania różnych aktywności fizycznych. Spotkanie dotyczyło nie tylko konieczności i pozytywnego wpływu ruchu na zdrowie i dobre samopoczucie, ale również sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Pan Paweł omówił różne formy ruchu oraz ćwiczeń fizycznych, zwracając uwagę na stan zdrowia, a także dostosowanie ćwiczeń do wieku. Dodatkowo wszyscy uczestnicy wykładów zostali zaproszeni na bezpłatne warsztaty z automobilizacji i rozluźniania mięśni.

(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe