Trzymiesięczny areszt

  • 25.04.2018, 09:22
  • opr. SK
Trzymiesięczny areszt
35-letni sierpczanin usłyszał zarzut rozboju na 23-latku oraz zarzut współdziałania podczas kradzieży z włamaniem wspólnie z 20-letnim kompanem. Decyzją sądu do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło przed tygodniem na terenie Sierpca. 23-letni sierpczanin postanowił odwiedzić swojego rówieśnika. Gdy przyszedł w odwiedziny, w mieszkaniu kolegi zastał jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 35 i 20 lat. W trakcie odwiedzin doszło do sprzeczki między nim a goszczącym w mieszkaniu 35-latkiem, który pobił go, zabrał mu klucze od wynajmowanego mieszkania i wspólnie z 20-letnim kompanem opuścił mieszkanie. Po wyjściu mężczyźni poszli do mieszkania wynajmowanego przez pokrzywdzonego, skąd zabrali m.in. gitarę akustyczną, e-papierosa oraz artykuły spożywcze. 
Ranny w wyniku zajścia 23-latek zgłosił się do sierpeckiego szpitala, skąd przewieziony został do Płocka na dalsze badania. W międzyczasie o fakcie kradzieży kluczy poinformował właścicielkę wynajmowanego mieszkania, która w trakcie sprawdzania otrzymanej informacji ujawniła porozrzucane przedmioty, a o kradzieży z włamaniem poinformowała Policję. Dzień po powrocie ze szpitala 23-latek przyszedł na komendę, zgłaszając rozbój oraz włamanie. 
W wyniku podjętych czynności jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali mężczyzn mogących mieć związek z oboma przestępstwami. Z początkiem tygodnia 35-latek usłyszał zarzut rozboju na osobie 23-latka oraz współdziałania przy kradzieży z włamaniem, a jego 20-letni kolega zarzut współdziałania podczas kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu 35-latek do czasu wyjaśnienia sprawy 3 miesiące spędzi w areszcie.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe