Kwiecień plecień

  • 25.04.2018, 09:41 (aktualizacja 04.05.2018 09:45)
  • (katia)
Kwiecień plecień
Weekend w CKiSz-u w Sierpcu obfitował w spotkania z gwiazdami i wiele emocji artystycznych. W dniach 20-22 kwietnia odbył się bowiem XXIII Ogólnopolski Festiwal Teatru, Piosenki, Tańca „Kwiecień-Plecień”, w czasie którego na scenie sali widowiskowej zaprezentowały się grupy teatralne, taneczne, wokaliści oraz zespoły. Festiwal należy do jednej z największych imprez organizowanych przez Centrum, a także jednej z bardziej prestiżowych - w zmaganiach festiwalowych biorą udział dzieci i młodzież z całej Polski.

Uczestników przyciągają nie tylko atrakcyjne nagrody, istotna dla nich jest też możliwość skonfrontowania z najlepszymi swoich pasji i umiejętności oraz spotkanie z aktorami, instruktorami, gwiazdami telewizji, profesjonalistami w swoim fachu. Jak co roku Festiwal przygotowany był na najwyższym poziomie, o czym nie omieszkali wspomnieć również zaproszeni do jury goście.
Festiwal rozpoczął Dzień Teatru, w czasie którego wystąpiło 10 grup teatralnych, między innymi z Troszyna, Nadarzyna, Sierpca, Płocka. Młodzi adepci sztuki aktorskiej rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, a oceniało ich jury w składzie: Radosław Smużny - aktor filmowy i teatralny (od 18 lat związany z Teatrem Wiczy; współpracuje z Teatrem Gdynia Główna, Teatrem Jaworski, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu, Miejskim Teatrem Miniatura oraz Instytutem B61; ma za sobą udział w dwóch hollywoodzkich produkcjach Petera Weira, tj. nagrodzony tytułami „Człowiek Roku”, a także „Ośmiu Wspaniałych”, który otrzymał Flisaka Festiwalu Tofifest), Maciej Cempura - pochodzący z Płocka aktor filmowy i teatralny ( znany z ról zbójnika w filmie Agnieszki Holland „Janosik - historia prawdziwa”, Anny Kazejak „Obietnica”, a także seriali: Na dobre i na złe, Odwróceni, Prawo Agaty, Lekarze, a przede wszystkim Ranczo), Iwona Sankowska - animator kultury i instruktor teatralny z Olsztyna.
Sobota to tradycyjnie Dzień Piosenki. Ponad setka wykonawców, zarówno solistów, jak i duetów czy zespołów z całej Polski. Bardzo wysoki poziom, ciekawe interpretacje utworów i wiele emocji, ponieważ, jak podkreślają organizatorzy, w tak licznych grupach rywalizacja jest jeszcze większa. Choć Festiwal ma być przede wszystkim zabawą, co podkreślają instruktorzy i opiekunowie dzieci i młodzieży, wszyscy przyjeżdżają, żeby się sprawdzić, zdobyć doświadczenie. Jednakże konfrontacja swoich umiejętności i chęć zdobycia nagrody też są ważne. Występy wokalne oceniało jury w składzie: Agnieszka Hekiert - wokalistka jazzowa ( od 2009 roku współpracująca z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, jak również zTrio Krzysztofa Herdzinaw Polsce oraz Leszkiem Żądło i bułgarskim Trio w Monachium; jest również rozchwytywanym vocal coach´em takich programów jak X-Factor (2011 TVN), Mam Talent (2010/2011 TVN), My Camp Rock II (2009 Disney Channel), Fabryka Gwiazd (2008 Polsat), Jolanta Gzella - ukończyła studia w łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Zofii Stefańskiej, Studium Pedagogiczne i metodykę nauczania śpiewu pod kierunkiem prof. Tatiany Mazurkiewicz; jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej (druga nagroda, 1983 r.) i Konkursu im. K. Szymanowskiego w Łodzi (wyróżnienie, 1987 r.); jest zatrudniona w łódzkiej Akademii Muzycznej; w 2009 r. uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki muzycznej; obecnie jest zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego), Elżbieta Szczepańska- nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu.
W niedzielę na scenie zmagały się zespoły taneczne, między innymi z Płocka, Gostynina, Warszawy, Grodziska Mazowieckiego. Rywalizowały one w trzech kategoriach wiekowych, a oceniało je jury w składzie: Marta Wiśniewska Giza - tancerka i instruktor tańca jazzowego, Patryk Rożniecki - tancerz, choreograf, finalista II edycji You can dance - po prostu tańcz, rozpoznawalny jako jedyny mężczyzna w Polsce tańczący na szpilkach oraz Mateusz Sobek Sobecko - zwycięzca VIII edycji You can dance - po prostu tańcz, tancerz specjalizujący się w New Age Hip Hop.
Oprócz tradycyjnie przyznawanych miejsc, w poszczególnych dniach rywalizowano o nagrodę Grand Prix Festiwalu - Złotą Maskę, Złotą Nutkę i Złoty Piruecik. Dodatkowo przyznawana była nagroda publiczności, która, jak podkreślają organizatorzy, często jest tą najważniejszą nagrodą, ponieważ świadczy o zainteresowaniu publiczności i prawdziwym odzewie na prezentowaną sztukę.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe