Nielba nieco lepsza od Mazura

• 2.05.2018, 10:01 (aktualizacja 10.05.2018 10:06)
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu dwudziestej piątej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi piłki ręcznej MKS Nielba Wągrowiec pokonała MKS Mazur Sierpc 28:20 (13:12). Sierpczanie długo stawiali opór wiceliderowi tabeli, ale w końcówce nie dali rady mocnej kadrowo Nielbie.

Przed sierpczanami jeszcze sześć meczów do końca sezonu, a każdy nie jest łatwy. W menu MKS Mazur jeszcze spotkania z Nielbą (wyjazd), Pomezanią (dom), Grunwaldem (w), Warmią (d), AZS UW (d) oraz na koniec z GKS Grudziądz (w).

Mazur walczył
Już pierwszy z tych rywali postawił podopiecznym Marka Listkowskiego poprzeczkę bardzo wysoko. Wicelider z Wągrowca prowadził w 12. minucie 5:2 i wydawało się, że rywale odjadą sierpczanom. Mazur jednak się nie poddawał i w 18. minucie było 6:6. Niestety, jak przystało na wicelidera (a jak się okazało po tej kolejce na nowego lidera rozgrywek), Nielba w dalszej części gry wrzuciła wyższy bieg i ponownie zdobyła kilkubramkowa zaliczkę (11:7 w 26. minucie). Ku zdziwieniu ponad 400 osobowej widowni zespół z Sierpcu znów dzielnie rzucił się do odrabiania strat. Na przerwę sierpczanie schodzili przegrywając tylko 12:13, co rokowało optymistycznie przed drugą połową.

Każdy mecz ważny
W 39. minucie było już 18:14 dla Nielby i ciężkie zadanie do wykonania dla ekipy z Sierpca. Ta jeszcze raz się poderwała, a trzy celne rzuty karne wykonane przez Huberta Wolskiego dawały w 44. minucie wynik 18:17 dla gospodarzy. To było jednak ostatnie słowo sierpczan w tej rywalizacji. Rywale będący mocniejszą kadrowo ekipą wzmocnili obronę i znacznie poprawili swoją grę w ataku. Ostatecznie Nielba pokonała Mazura 28:20, choć za trzy pierwsze kwadranse gry trzeba naszych szczypiornistów pochwalić. Kolejny mecz sierpczanie (u siebie) zagrają już 30 kwietnia (poniedziałek, 20:00) z Pomezanią Malbork, rywalem mocnym i solidnym, zajmującym obecnie ósme miejsce w tabeli. Naszej drużynie brakuje jeszcze kilku punktów, by była pewna I ligowego bytu na przyszły sezon, dlatego każde kolejne spotkanie będzie bardzo istotne.