Wpadka czy kryzys?

  • 10.05.2018, 10:16
  • Tyrion, MK, LB
Wpadka czy kryzys?
Kasztelan czym bliżej awansu, to zaczyna niestety grać w kratkę. Po niespodziewanym remisie z Orłem, gładko wygrał ze Skrwą, a w tej kolejce sensacyjnie przegrał z broniącą się przed spadkiem Deltą 0:1.

Autobus
To spotkanie wydawało się być meczem typu „strzelić szybko gola i potem pójdzie”. Niestety, od teorii do praktyki czasem jest daleka droga. Od pierwszego gwizdka dużą przewagę osiąga nasza drużyna. Rywale stawiają w swoim polu karnym tzw. autobus i nie interesuje ich wyjście na wymianę ciosów. Stawiają na obronę i jak się później okaże, ta taktyka bardzo nieładna dla „oka”, będzie tego dnia skuteczna. Mecz toczy się praktycznie na połowie Słupna, jednak czystych sytuacji strzeleckich jest jak na lekarstwo. W 17. minucie bramkarza gości Marcina Peterę próbuje zaskoczyć Michał Dzięgielewski, jednak bez powodzenia. Próbę wpisania się na listę strzelców Michał w tej części gry podejmował jeszcze kilkukrotnie, niestety bez rezultatu. Albo piłka mijała bramkę rywali, albo trafiała w rękawice Petery. Bliski otwarcia wyniku był w 34. minucie Łukasz Betlejewski, jednak uderzył nieprecyzyjnie i dalej wynik był bezbramkowy. Delta ograniczała się właściwie tylko do wybijania piłki i okazjonalnie wyprowadzała kontry. Najgroźniejszą akcję w tej części przeprowadził w 18. minucie Daniel Mitura, jednak czujny między słupkami bramki Sierpca był Mateusz Ambrochowicz i nie dał się zaskoczyć. Najistotniejsza dla całego meczu była 38. minuta gry. Wtedy to, w wydawałoby się niegroźnej akcji, „piwosze” tracą gola. Mocna wrzutka w pole karne i błąd komunikacji naszych defensorów. Futbolówka mija Pawła Winnickiego i wpada na nogę Mariusza Śniecia, który niefortunnie ją zagrywa do własnej siatki. Ta bramka „z niczego” mocno komplikuje mecz liderowi z Sierpca. Mimo dużej przewagi sierpczan to goście schodzą do szatni prowadząc 0:1.  

Głową w mur
Bicie „głową w mur” - tak wyglądała druga połowa tego meczu. Kasztelan atakował, tworzył nawet bramkowe sytuacje, jednak uważnie grająca defensywa gości nie pozwalała na wiele. Co niepokojące, w poczynaniach sierpczan brakowało zaangażowania i woli walki, jaką jeszcze przed tygodniem w starciu ze Skrwą imponowali. Bramkowe sytuacje, jakie udało się Kasztelanowi po przerwie stworzyć, nie były typowymi „setkami”, ale i tak można było doprowadzić choćby do wyrównania. W 61. minucie ładnie z rzutu wolnego uderzył Jarosław Brzemiński, jednak trafił w słupek i piłka wyturlała się za bramkę. Szczęścia nie miał również Michał Dzięgielewski, który w 73. minucie przegrał pojedynek z Peterą. Bramkarz gości górą był również przy strzale Michała Siennickiego w 80. minucie. Delta bardzo rzadko zagrażała bramce Ambrochowicza, a realne zagrożenie tworzył, oprócz wspomnianego Mitury, wszędobylski Jakub Woliński. Bramki w drugiej połowie nie padają i dość nieoczekiwanie Kasztelan przegrywa z Deltą 0:1. Coraz wyraźniej widać, że coś wpadło w tryby w niezawodną maszynę z napisem Kasztelan. Po nieoczekiwanym remisie z Orłem pojawiły się głosy wśród kibiców, że coś się złego w drużynie dzieje, jednak można było to zrzucić na garb przypadku. Pewna wygrana ze Skrwą w Łukomiu zdawała się to potwierdzać. Spotkanie z Deltą znów uwidoczniło, że pewne problemy się pojawiają. Kibice sugerowali, że drużyna nie jest przygotowana fizycznie do rozgrywek, z czym trudno się zgodzić, bo przyczyna  dwóch nieudanych meczów nie leżała absolutnie w braku sił, a raczej z braku szczęścia i ewentualnie z problemami taktycznymi. Przed sierpecką drużyną trudne wyjazdowe starcie ze Świtem Staroźreby. Faworytem pozostaje Kasztelan, jednak wydaje się, że nie będzie to łatwy mecz dla naszej drużyny. Świt będzie chciał „utrzeć nosa” liderowi, do którego traci zaledwie 5 punktów. W czołówce zaczyna się robić gęsto i Kasztelan, mimo że nadal prowadzi w tabeli, to na kolejne straty punktów pozwolić sobie nie może.

Tyrion, MK, LB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazik
kazik 11.05.2018, 22:10
t

Pozostałe