„Polska jest jedna”

  • 9.05.2018, 09:01
  • Marek
„Polska jest jedna”
W Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyło się spotkanie wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego z mieszkańcami powiatu sierpeckiego oraz ościennych powiatów. Organizatorem spotkania w ramach akcji „Polska jest jedna” był poseł RP Waldemar Olejniczak.

„POLSKA JEST JEDNA” to ogólnopolska akcja zapoczątkowana na kwietniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Akcja ta ma być rozmową z Polakami czołowych polityków partii rządzącej o aktualnych dokonaniach rządu, ale także o problemach i codziennych bolączkach Polaków, tak aby te problemy sukcesywnie eliminować. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Przewodniczący w Sierpcu
W ramach akcji cały kraj odwiedzają przedstawiciele PiS otwarci na dyskusje nawet na trudne tematy. Sierpc także odwiedził poseł RP Jan Krzysztof Ardanowski, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Widownia zebrana w sali kawiarnianej CKiSz w Sierpcu mogła wysłuchać i porozmawiać z byłym wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi (2005-2007). Gospodarz spotkania poseł Waldemar Olejniczak zaprosił także na nie senatora RP Marka Martynowskiego – przewodniczącego senackiego klubu „PiS”, a także Marlenę Mazurską – kierownik płockiej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Artura Czaplińskiego - kandydata PiS w wyborach samorządowych do sejmiku mazowieckiego. 

Frekwencja zaskoczyła wszystkich 
W spotkaniu licznie uczestniczyli samorządowcy (wójtowie, radni, sołtysi), przedstawiciele firm i instytucji oraz najważniejsi goście, czyli rolnicy i mieszkańcy powiatów sierpeckiego, płockiego i żuromińskiego. Sala kawiarniana CKiSz pękała w szwach, musiano dostawiać dodatkowe krzesła dla licznie przybyłych gości, a przecież w wielu gminach w tym samym czasie odbywały się uroczystości z okazji dnia św. Floriana, patrona strażaków. Liczna widownia dzięki zaproszeniu wystosowanemu przez posła ziemi sierpeckiej Waldemara Olejniczaka mogła się spotkać z nietuzinkowym i doświadczonym parlamentarzystą, który w niezwykle interesujący i fachowy sposób opisał aktualną sytuację gospodarczą naszego kraju z uwzględnieniem spraw związanych w rolnictwem i przyszłością jego rozwoju.

Pytania trafią do premiera
Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi chwalił pozytywne skutki programu „500+”, konstytucję dla biznesu, premiera Mateusza Morawieckiego, reformę edukacji czy służby zdrowia. Wspomniał także o tak potrzebnych i ważnych dla obywateli zmianach w sądownictwie. Warto zauważyć, ze poseł Ardanowski zawsze czynnie uczestniczy w procesie legislacyjnym ustaw dotyczących rolnictwa i spraw wsi.

Po przemówieniu głównego gościa przyszedł czas na pytania z sali. Nie brakowało tych z zakresu ferm wiatracznych, rozwoju chlewni, dopłat obszarowych oraz opłacalności produkcji rolnej. Przewodniczący Ardanowski notował wszystkie sprawy i obiecał, że przekaże je osobiście premierowi rządu RP Mateuszowi Morawieckiemu. –„Tak jak mówił dawno temu Arystoteles, w polityce powinniśmy kierować się pewną zasadą, a mianowicie ”Mądra troska o wspólne dobro”,  niech to będzie podsumowanie naszego spotkania”. Kończąc to niezwykle merytoryczne i konstruktywne spotkanie poseł RP Waldemar Olejniczak podziękował szanownym gościom za przybycie do Sierpca, a uczestnikom spotkania za aktywny udział i rzetelną dyskusję. 
 

Marek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe