Honorowy Obywatel Gminy

  • 9.05.2018, 09:03 (aktualizacja 16.05.2018 09:07)
  • SK
Honorowy Obywatel Gminy
Podczas kwietniowej sesji gminy Zawidz radni oraz wójt przyjęli uchwałę nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Gminy Zawidz księdzu kanonikowi Włodzimierzowi Załęskiemu.

Na wniosek wójta gminy 27 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w uznaniu zasług dla gminy nadano księdzu kanonikowi Włodzimierzowi Załęskiemu tytuł Honorowy Obywatel Gminy Zawidz.
Ksiądz kanonik urodził się 10 października 1935 roku. W roku 1953 wstąpił do seminarium w Płocku. Po otrzymaniu święceń kapłańskich pracował jako wikariusz m.in. w parafii św. Michała w Płońsku, św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Jako wikariusz przez wiele lat pełnił funkcję opiekuna oazy młodzieżowej. Twórca parafii Ostrowite pod wezwaniem św. Stanisława Kostki. 29 czerwca 1977 roku został proboszczem w parafii św. Marcina w Zawidzu Kościelnym. Od początku swojej obecności w parafii ksiądz kanonik podjął się budowy organistówki i sal katechetycznych. W 1982 roku z inicjatywy księdza Włodzimierza Załęskiego rozpoczęto budowę nowego kościoła w Zawidzu o powierzchni 800 metrów kwadratowych W 2004 roku ksiądz kanonik po 27 latach pracy w parafii św. Marcina przeszedł na emeryturę. Przez 31 lat pracy na terenie gminy ksiądz kanonik dał się poznać jako gorliwy pasterz zatroskany o dobro swych parafian oraz mieszkańców całej gminy. Od początku swego pobytu w parafii zyskał sympatię i zaufanie społeczności lokalnej.  

 

SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe