Ponad 3 mln na drogi

  • 9.05.2018, 09:07
  • SK
Ponad 3 mln na drogi
Radni gminy Zawidz na XXX Sesji Rady Gminy wprowadzili zmiany w uchwale budżetowej na rok 2018, a to za sprawą zaplanowanych inwestycji drogowych, czyli przebudowy trzynastu odcinków dróg gminnych.

W ramach rządowego programu na rzecz rozwoju regionów gmina złożyła wnioski do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie o dofinansowanie przygotowanych projektów drogowych na terenie gminy Zawidz, z możliwością uzyskania dotacji w wysokości 80% wartości zadania. Złożone wnioski dotyczą trzynastu odcinków dróg. Możliwość otrzymania dofinansowania wiązała się z posiadaniem projektów oraz przejęciem dróg jako drogi gminne i całej pozostałej dokumentacji. Kwota kosztorysu inwestorskiego na to zadanie wynosi 3 mln 772 tys. złotych. Planowane inwestycje drogowe na terenie gminy w roku 2018 związane są z przebudową drogi gminnej we wsiach: Makomaz, Ostrowy, Budy Piaseczne, Osiek Piaseczny, Osiek, Budy Milewskie, Grabowo, Zgagowo Wieś. Zobowiązania finansowe związane z realizacją inwestycji zostaną pokryte z budżetu gminy i środków pozyskanych, na które to właśnie gmina złożyła wnioski.
Dariusz Franczak poinformował na sesji, że ogłoszono także nabór w formie ankietowania na dofinansowanie wymiany kotłów. Obecnie z terenu gminy zgłosiło się 67 osób.

SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe