Czekają na dopłaty bezpośrednie

  • 9.05.2018, 09:12 (aktualizacja 16.05.2018 09:13)
  • SK
Czekają na dopłaty bezpośrednie
Na koniec kwietnia większość rolników nie otrzymała jeszcze dopłat bezpośrednich. Obecny na sesji w Zawidzu Kościelnym Waldemar Cecelski, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wyjaśnił, dlaczego to opóźnienie ma miejsce oraz zadeklarował termin wypłat.

Kierownik biura powiatowego w Sierpcu wyjaśnił obecnym na sesji, że opóźnienie w wypłaceniu dopłat bezpośrednich związane jest z faktem przeprowadzonej na terenie gminy kontroli fotograficznej. Jest to trzecia z kolei tego typu kontrola na tym terenie. Powiedział, że każdego dnia agencja wydaje około 60 decyzji oraz list płatności. Dodał, że te dopłaty będą sukcesywnie wpływać do rolników.
-„Jestem skłonny zobowiązać się, że do końca maja wszyscy mieszkańcy gminy Zawidz otrzymają dopłaty bezpośrednie” - powiedział Waldemar Cecelski. 
W ARiMR w Sierpcu pozostało jeszcze 25% decyzji do wydania w odniesieniu do całego powiatu sierpeckiego. Połowa to mieszkańcy gminy Zawidz. Kierownik biura dodał, że ARiMR w Sierpcu pracuje tak, żeby jak najszybciej decyzje zostały wydane a płatności dokonane.
Kierownik nawiązał też do składania wniosków na rok 2018, a dokładnie do nowego systemu. Poinformował, że już można składać wnioski. Jeżeli są rolnicy, którym sprawia trudność elektroniczna forma złożenia wniosku, to w sierpeckiej agencji są do dyspozycji trzy stanowiska, które służą techniczną pomocą i wsparciem w wypełnieniu wniosku i złożeniu go w takiej formie. Czas na składanie wniosków drogą internetową mija 15 maja. Wnioski papierowe będą przyjmowane tylko w szczególnych przypadkach, kiedy nie będzie możliwości złożenia drogą elektroniczną. Na wnioski złożone po 15 maja a do około połowy czerwca będą naliczane sankcje. 

 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe