„Dwójka” pojedzie do Płocka

  • 9.05.2018, 09:34
  • MARECZEK
„Dwójka” pojedzie do Płocka
Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr2 w Sierpcu zwyciężyli w Powiatowych Zawodach w Mini Piłce Ręcznej Chłopców będącymi eliminacjami XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Niebawem pojadą do Płocka, gdzie zagrają w turnieju fazy rejonowej.

Gospodarzem powiatowych zawodów w piłkę ręczną chłopców była SP nr2 w Sierpcu. W turnieju wzięły udział tylko cztery(!!!) zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z terenu powiatu sierpeckiego. 

Coś jest nie tak!!!
Należy zadać pytanie do wójtów, dyrektorów szkół i nauczycieli, co się w tych pozostałych (nieobecnych na turnieju) szkołach dzieje, jeśli na dyscyplinie zespołowej nr2 (po piłce nożnej) występują z terenu całego powiatu tylko cztery szkoły!!! Chłopcy swój turniej rozgrywali systemem „każdy z każdym”. Chłopcy z SP nr2 (Tomasz Stępczyński – Jakub Kwiatkowski, Kacper Turalski, Jakub Klimarczyk, Marcin Chrzanowski, Patryk Okoński, Mateusz Wojciechowski, Alan Mazuchowski, Jakub Wolski, Jakub Twardowski, Dawid Lisicki) jak co roku uchodzili za faworytów tego turnieju. W trakcie turnieju pokazali, że miano faworyta nie deprymuje ich i pewnie pokonali wszystkie reprezentacje szkół, które zgłosiły się do turnieju. Oczywiście papierkiem lakmusowym wartości danej drużyny jest liczba graczy, którzy na co dzień reprezentują barwy MKS Mazur. Ale o końcowym zwycięstwie SP nr2 zdecydował tym razem spokój i „doświadczenie” Tomasza Stepczyńskiego (bramka), Kacpra Turalskiego (rozegranie) i Jakuba Klimarczyka (koło) oraz ułańska fantazja Patryka Okońskiego (rozegranie). 

Jest talent
W SP nr3 na wyróżnienie zasłużyli bramkarz Adam Wesołowski oraz rozgrywający Wiktor Wojciechowski (obaj MKS Mazur). Zawidz miał w swoich szeregach niezrzeszonego w żadnym klubie Oskara Mareckiego, który zrobił wielkie wrażenie na obecnych trenerach MKS Mazur i pokazał swoim kolegom z Sierpca, że klubowa bluza jeszcze nie czyni z danego zawodnika dobrego gracza. Wracając do zwycięskiej SP nr2, widać dobrą pracę wykonywana przez nauczycieli wychowania fizycznego z tej szkoły na popularnych zajęciach sks, a potem na turniejach z cyklu Orlen Handball Mini Liga. W nagrodę za zwycięstwo podopieczni i podopieczne Dariusza Malanowskiego i Marcina Nowakowskiego będą reprezentować powiat sierpecki na zawodach rejonowych w Płocku. 

 

Jadą do Płocka
Walce na parkiecie przyglądał się v-ce przewodniczący Rady Rodziców SP nr 2 pan Mariusz Turalski, który dokonał zamknięcia zawodów i wręczał puchary oraz medale. Chłopcy z SP2 wygrywając ten turniej awansowali na zawody międzypowiatowe które odbędą się w pierwszej dekadzie maja w Płocku. Tam powiat sierpecki będą reprezentować dwie najlepsze drużyny. Będą to ekipy dziewcząt i chłopców z SP nr2 Sierpc, które wygrały turnieje powiatowe. Naszym zespołom życzymy powodzenia i medalowych miejsc na turnieju w Płocku.

MARECZEK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe