94-letnia kobieta zaatakowana nożem

  • 16.05.2018, 08:39 (aktualizacja 23.05.2018 08:56)
  • SK
94-letnia kobieta zaatakowana nożem
W sobotę około północy w miejscowości Zgagowo Nowe doszło do usiłowania zabójstwa. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zastali 94-letnią kobietę posiadająca kilka ran kłutych.

Informację o zdarzeniu dyżurny policji otrzymał z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Przybyli na miejsce policjanci zastali 94-letnią kobietę z ranami kłutymi na ciele. Kobieta była przytomna, powstałe obrażenia nie zagrażały jej życiu i zdrowiu, została zabrana do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Jak ustalono, kobieta została zaatakowana we własnym domu w trakcie snu, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci od razu podjęli poszukiwania 29-letniego wnuczka kobiety, przez kilka godzin kilkudziesięciu policjantów poszukiwało sprawcy ataku na kobietę. W poszukiwaniach mężczyzny został użyty również pies tropiący. Około godziny 11.30 mężczyzna sam zgłosił się do komendy. Był nietrzeźwy. 29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia całego zdarzenia. Wszystkie czynności w tej sprawie prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sierpcu, która wszczęła śledztwo.

- „Dnia 13 maja 2018 r. w tutejszej Prokuraturze wszczęto śledztwo, w toku którego 29-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 13 § 1 kk w zw. art. 148 § 1 kk w zb. z art. 157 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, tj. dotyczący zaistniałego dnia 12 maja 2018 r. w miejscowości Zgagowo Nowe, gm. Zawidz usiłowania zabójstwa 94-letniej kobiety, która w wyniku zdarzenia odniosła obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej dni 7. Za opisany wyżej czyn grozi kara od 8 lat do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Sierpcu zastosował wobec wyżej wymienionego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy” - informuje Małgorzata Orkwiszewska, zastępca prokuratora rejonowego w Sierpcu.
 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Znajomy "zabójcy"
Znajomy "zabójcy" 24.07.2018, 11:42
Proszę Państwa, jeżeli nie znacie prawdziwych informacji na temat tego zdarzenia, to nie piszcie nic, ponieważ siejecie tylko zamęt.
94 latka nie miała ran kutych tylko cięte, nie rozumiem jak można napisać, że rany kłute nie zagrażały zdrowiu. Przecież rana kłuta jest to rana na co najmniej pare milimetrów...

Pozostałe